pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sprawa Chodorkowskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kolegium Europy Wschodniej
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788378931126
ISBN: 978-83-7893-112-6
Data: 2013-07-08
16.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka opowiada o sprawie Michaiła Chodorkowskiego, skazanego przez Sąd Rosyjski i umieszczonego w ciężkim więzieniu za sprzeciw wobec polityki Kremla. Opowiada o współczesnej Rosji, mówi o prawach człowieka i obywatela oraz analizuje sytuację prawną panującą w systemie jurysdykcyjnym, ekonomicznym i społecznym Rosji. Jest niezbędną pracą dla zrozumienia współczesnej polityki rosyjskiej i rosyjskiego społeczeństwa.

Książka została uzupełniona korespondencją pomiędzy więźniem Michaiłem Chodorkowskim a Adamem Michnikiem. Eseje zawarte w książce - pisane językiem żywym, zaangażowanym to ważne świadectwo współczesnej Rosji. Rosji Władimira Putina i - czy chce on tego czy nie - Michaiła Chodorkowskiego.

Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny Nowej Europy Wschodniej".

Nie wiem jaka przyszłość czeka Rosję. Jako niepoprawny antysowiecki rusofil - jestem optymistą. Rosję czeka ciernista droga do demokracji, tak jak ciernistą drogę przebyły zachodnie demokracje. Chodorkowski jest jednym z tych ludzi, którzy zmieniają świat, miast przystosowywać się do niego. Dlatego jestem pewien, że Chodorkowski należy już dziś do najwybitniejszych postaci w całej rosyjskiej historii. Szczęśliwy jest naród, który ma takich ludzi w swoim państwie.

Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety wyborczej".

Książka "Sprawa Chodorkowskiego" - Adam Michnik, Aleksander Pumpiański, Siergiej Kowaliow - oprawa miękka - Wydawnictwo Kolegium Europy Wschodniej. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2013 r. Cena 16.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.