pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Współdecydowanie w wielopasmowej polityce publicznej

Autor książki:

Jacek Sroka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 156 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380172203
ISBN: 978-83-8017-220-3
Data: 2018-11-26
22.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor podejmuje jedno z ważniejszych zagadnień współczesnego systemu politycznego jakim jest tzw. współdecydowanie. Rozpatruje kluczowe generalia i ważne detale związane z problematyką deliberacyjnego współdecydowania i wielopasmowego zarządzania publicznego. Odnosi je do wdrażania pasm polityki publicznej związanych z konkretnymi krajowymi sektorami, a pomocniczo pojawią się nawiązania do polityki wobec nauki i szkolnictwa wyższego.

Zaletą pracy jest jednak nie tylko podjęcie samego tematu współdecydowania, co przede wszystkim zaproponowanie, niejako przy okazji, nowej metodologicznej płaszczyzny analizowania demokracji i w ogóle polityki. Autor wychodzi bowiem z założenia, że kryzys demokracji jest kryzysem nie tylko samej formy, ile również naukowej dyskusji o niej. Jest w związku z tym, w takim samym stopniu, kryzysem nauk politycznych, które okazały się bezradne w obliczu nowych wyzwań. Autor postrzega deliberację jako metodę działania w polityce, ale też jako metodologiczne narzędzie analizy polityki.

Książka "Współdecydowanie w wielopasmowej polityce publicznej" - Jacek Sroka - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 156 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]