pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sprawozdawczość i rewizja finansowa wobec wyzwań XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381754064
ISBN: 978-83-8175-406-4
Data: 2022-10-05
79.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Współczesna rachunkowość, sprawozdawczość i rewizja finansowa podlegają nieustannym zmianom. Powszechna informatyzacja rzeczywistości gospodarczej i postępująca automatyzacja procesów z założenia powinny umożliwić szybsze i łatwiejsze przygotowywanie i badanie sprawozdań finansowych, a ujednolicenie ich struktury logicznej powinno pozwolić także na łatwiejsze dokonywanie porównań. Niezależnie od postępu technologicznego, usprawniającego pracę księgowych, nadal ogromnym wyzwaniem dla systemu rachunkowości i rewizji finansowej pozostaje konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu wiarygodności danych sprawozdawczych oraz dostarczenia informacji użytecznej, która dla odbiorców będzie przydatna w podczas podejmowania decyzji zarządczych oraz inwestycyjnych. W monografii zawarto rozważania teoretyczne i przykłady badań empirycznych dotyczących wyzwań, przed jakimi stają współczesna rachunkowość, sprawozdawczość i rewizja finansowa w warunkach ciągłych zmian otoczenia gospodarczego i rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych. Poruszone zagadnienia zostały zebrane w następujące bloki tematyczne:

- zastosowanie nowoczesnych technologii w systemie rachunkowości,

- rachunkowość i sprawozdawczość finansowa,

- raportowanie niefinansowe,

- rewizja finansowa,

- rachunkowość zarządcza i analiza finansowa.

Książka jest rezultatem projektu naukowego Sprawozdawczość i rewizja finansowa wobec wyzwań XXI wieku, w którym udział brali studenci polskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Książka "Sprawozdawczość i rewizja finansowa wobec wyzwań XXI wieku" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2022 r. Cena 79.40 zł. Zapraszamy na zakupy!