pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej. Studenckie prace naukowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: POLTEXT
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381753258
ISBN: 978-83-8175-325-8
Data: 2021-10-15
70.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Podstawowym źródłem informacji o funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych jest system rachunkowości. Sprawozdania finansowe, stanowiące finalny produkt rachunkowości, odzwierciedlają nieustanne przeobrażenia gospodarcze. Dynamiczne zmiany otoczenia prawno-gospodarczego jednostek stawiają coraz to nowsze wyzwania przed rewizją finansową, dążącą do zapewnienia odpowiedniego poziomu wiarygodności dostarczanych informacji sprawozdawczych.

W monografii zawarto rozważania teoretyczne i przykłady badań empirycznych dotyczących najważniejszych aktualnych wyzwań współczesnej sprawozdawczości i rewizji finansowej. Poruszane zagadnienia zostały zebrane w następujące bloki tematyczne:
Sprawozdawczość i rewizja finansowa z zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Sprawozdawczość i rewizja finansowa w czasie pandemii.

Wyzwania rewizji finansowej i audytu wewnętrznego.

Wyzwania sprawozdawczości finansowej według standardów międzynarodowych.

Wyzwania związane z wyceną szacunkową i ujawnianiem informacji w sprawozdaniu finansowym. Sprawozdawczość jednostek w szczególnych sytuacjach.

Rola sprawozdań finansowych w ocenie sytuacji finansowej firmy.

Rachunkowość kreatywna i oszustwa księgowe. Wyzwania sprawozdawczości niefinansowej.

Książka jest rezultatem projektu Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej zrealizowanego we współpracy ze studentami polskich uczelni wyższych - Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka "Współczesne wyzwania sprawozdawczości i rewizji finansowej. Studenckie prace naukowe" - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo POLTEXT. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2021 r. Cena 70.02 zł. Zapraszamy na zakupy!