pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła...
Książki »
Tytuł książki:

Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła z łacińskich i niemieckich egzemplarzów zebrane. A na polski język z pilnością i wiernie przełożone. Tom I-II. Seria: Bibliotheca Iagellonica Fontes et Studia, 29

Autor książki:

Paweł Szczerbic, Grzegorz M. Kowalski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788376387420
ISBN: 978-83-7638-742-0
Data: 2017-06-29
46.07  48.00  1.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła z łacińskich i niemieckich egzemplarzów zebrane. A na polski język z pilnością i wiernie przełożone. Tom I-II. Seria: Bibliotheca Iagellonica Fontes et Studia, 29 - Paweł Szczerbic, Grzegorz M. Kowalski - opis książki:

Układ Speculum Saxonum Pawła Szczerbica (1581) odegrał doniosłą rolę w kształtowaniu się w XVI wieku systemu źródeł polskiego prawa miejskiego opartego na prawie sasko-magdeburskim. Autor podjął się trudnego zadania uporządkowania tematycznie przepisów rozrzuconych w trzech księgach Speculum Saxonum oraz przekładu tekstów łacińskich i niemieckich na język polski. Jeśli chodzi o układ terminów, wzorował się na opublikowanym kilkadziesiąt lat wcześniej Promptuarium Mikołaja Jaskiera, stanowiącym pewnego rodzaju indeks do Speculum Saxonum. Tym samym, w rezultacie pracy P. Szczerbica, czytelnik otrzymał do użytku obszerne dzieło (536 stron) zawierające ułożone alfabetycznie hasła, w których zamieszczono najważniejsze przepisy regulujące poszczególne zagadnienia prawne pierwotnie znajdujące się w różnych artykułach Zwierciadła saskiego. Intencją autora było zatem ułatwienie pracy sędziom oraz prawnikom i innym osobom stykającym się z wymiarem sprawiedliwości, a także stronom procesowym ‒ jednym słowem tym wszystkim, którzy prawo stosowali i pragnęli je zgłębiać.

Książka „Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła z łacińskich i niemieckich egzemplarzów zebrane. A na polski język z pilnością i wiernie przełożone. Tom I-II. Seria: Bibliotheca Iagellonica Fontes et Studia, 29” - oprawa twarda - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 340 stron i została wydana w 2016 r. Cena 46.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Speculum Saxonum, albo prawo saskie i majdeburskie, porządkiem obiecadła..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Księga Kryminalna Miasta Krakowa - okładka książki
Księga Kryminalna Miasta Krakowa z lat 1589-1604 Wacław Uruszczak, Maciej Mikuła, Krzysztof Fokt, Anna Karabowicz
Testamenty szlachty Prus Królewskich - okładka książki
Testamenty szlachty Prus Królewskich z XVIII wieku Wiesław Nowosad, Jacek Kowalkowski (red.)
Produkty podobne:
Księga Kryminalna Miasta Krakowa - okładka książki
Księga Kryminalna Miasta Krakowa z lat 1589-1604 Wacław Uruszczak, Maciej Mikuła, Krzysztof Fokt, Anna Karabowicz