pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia
Tytuł książki:

Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia

Autor książki:

o. Karol Meissner OSB

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jerozolima
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 130x130 mm
EAN: 9788389282644
ISBN: 978-83-8928-264-4
Data: 2019-04-30
Obniżka! 6.10  8.40  2.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor Skąd się biorą dzieci? kładzie duży nacisk na rolę rozmowy w wychowaniu. Jak czytamy w książce:
Do całej naszej wiedzy, do systemu przyjętych wartości, ostatecznie też i do wiary, dochodzimy w procesie wychowania w dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, to dialog w najszerszym znaczeniu tego słowa, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog, rozmowa, jest istotnym czynnikiem. I chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców, doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w ich oczach, i w ich życiu. Gdy jakaś dziedzina życia ludzkiego nie stanowi przedmiotu rozmowy, dialogu, to nie jest w niej możliwe dojście do pełni człowieczeństwa, gdyż dziedzina ta nie może wejść w całość życia osobowego człowieka.

Problemy związane z odrębnością płciową, z seksualnością człowieka, z początkiem życia ludzkiego stanowią często temat tabu, a rodzicom próbującym go podejmować w rozmowie sprawiają trudność. Dlatego też, aby nie zabrakło żadnej dziedziny życia, która jest wyłączona z dialogu, powstała ta książka. O. Karol nie tylko wyjaśnia rolę rozmowy na "te" tematy z dziećmi, ale także pomaga w formułowaniu odpowiedzi na pojawiające z ich strony pytania, dotyczące tej ważnej sfery życia człowieka.

A w odpowiedzi na tytułowe pytanie budowa ciała zostaje wyjaśniona rzeczywistością rodzicielstwa, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychoseksualnego i dojrzałości psychoseksualnej. Jeżeli mężczyzna nie przeżywa siebie jako możliwego ojca, a kobiety jako możliwej matki, to nie można o nich powiedzieć, że są to ludzie psychoseksualnie dorośli, dojrzali.

Książka "Skąd się biorą dzieci. Jak rozmawiać z dziećmi o przekazywaniu życia" - o. Karol Meissner OSB - oprawa miękka - Wydawnictwo Jerozolima. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2019 r. Cena 6.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
o. Karol Meissner OSB - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Konflikty psychiczne - okładka książki

Konflikty psychiczne

o. Karol Meissner OSB
Produkty podobne:
Skąd się (nie) biorą dzieci? - okładka książki

Skąd się (nie) biorą dzieci?

Bianca-Beata Kotoro, Wiesław Sokoluk
Trudne pytania dla dorosłych - okładka książki

Trudne pytania dla dorosłych

Elżbieta Zubrzycka
Mamo co by było gdyby…. Jak i po - okładka książki

Mamo co by było gdyby…. Jak i po co rozmawiać...

Monika Janiszewska, Małgorzata Bajko