pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Warto pokochać teściową

Autor książki:

Jacek Pulikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jerozolima
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788389282774
ISBN: 978-83-89282-77-4
Data: 2005-06-15
29.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O tym, że warto pokochać teściową Jacek Pulikowski już nas przekonywał (w I wydaniu). Okazuje się jednak, że poprzednia książka nie wyczerpywała zagadnienia. Oprócz treści przydatnych młodym małżonkom, którzy zaczynają budowanie relacji z rodzicami-teściami, nowa wersja zawiera także wiele wskazówek dla samych teściów. Jakość więzi zależy od obu stron, potrzeba ich kształtowania też jest obustronna, bo jak mówi sam autor: 

Dziś doświadczenia z własnego życia i tego z poradnictwa mam dużo więcej i (co najważniejsze) doszło nowe – bycie teściem i… życie z teściową, którą stała się moja żona. Cała trójka naszych dzieci pozakładała już własne rodziny, posypały się wnuki… Zdecydowałem poszerzyć o nowe przemyślenia i usystematyzować problem, a tym samym wzbogacić starą wersję książki.

Wszyscy ludzie chcą być szczęśliwi! A co wspólnego ze szczęściem ma teściowa? Otóż okazuje się, że jest ona bardzo ważnym elementem szczęścia wszystkich żyjących w małżeństwie [...]. Dobra relacja z teściową bezpośrednio przyczynia się do wzrostu szczęścia w życiu, natomiast zła relacja działa zawsze niszcząco, i to znacznie bardziej, niż się większości wydaje.

ILUSTRACJE – Elżbieta Sobkowiak

SPIS TREŚCI: Wstęp do wydania I i II; Relacje międzypokoleniowe: Sytuacja wymarzona; Ogólne źródło trudności; Geneza problemów na linii młodzi – teściowie; Aspekt uczuciowy „mamusi”; Skrajny subiektywizm; Zasady podejścia do teściów i domów rodzinnych; Rada ogólna dla młodych i rodziców; Przyczyny trudności po stronie młodych: Nieliczenie się ze zdaniem rodziców; Lekceważenie znaczenia poznania przyszłych teściów i rodziny współmałżonka; Wejście w małżeństwo na fali rozpędzonych uczuć i emocji; Niedojrzałość do zawarcia związku małżeńskiego i do oderwania się od własnych rodziców; Trudności w akceptacji swych teściów; Roszczeniowość wobec teściów; Póby nieuprawnionej ingerencji w życie teściów; Nierówne traktowanie rodziców obu stron; Niedopełnienie obowiązków wobec rodziców i teściów; Zostawianie dzieci na wychowanie dziadkom; Zostawianie wychowania religijnego dziadkom; Porównywanie małżonka z jego oraz z własnymi rodzicami; Sojusz dziecka z własnymi rodzicami przeciwko współmałżonkowi; Żądanie od rodziców akceptacji zła; Rady dla młodych; Przyczyny trudności po stronie teściów: Ogólne rady dla rodziców wobec własnych dzieci; Niedojrzałość uczuciowa i zła relacja żony i męża będących teściami; Dziecko jako lokata uczuć żony kosztem męża; Dojrzałość i jej owoce; Nieakceptowanie powołania swego dziecka do małżeństwa; Niedojrzałość do przyjęcia nowego, dorosłego dziecka; Próby nieuprawnionej ingerencji w życie młodych; Konflikty pomiędzy teściami obu stron; Świadome rozbijanie małżeństwa przez teściów; Sytuacje rodzące obiektywne trudności: Wspólne mieszkanie z teściami; Zależność finansowa młodych od teściów; Małżeństwa studenckie; Korzyści dla obu stron: Wzajemne „wychowywanie się”; Wsparcie w życiu codziennym; Korzystanie z mądrości życiowej i doświadczenia teściów; Korzystanie z wiedzy i umiejętności młodych; Wsparcie dziadków w wychowaniu i opiece nad wnukami; Pozytywne wzajemne oddziaływanie; Apel na zakończenie; Świadectwa; Dodatek – kawały o teściowej.

Książka "Warto pokochać teściową" - Jacek Pulikowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Jerozolima. Książka posiada 362 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.