pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Siostra śmierć. Studium komunikacyjno- kulturowe funeraliów Kongregacji...
książka:

Siostra śmierć. Studium komunikacyjno- kulturowe funeraliów Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. 1885-2005

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 327 s.
Wymiar: 167x237 mm
EAN: 9788322929117
ISBN: 978-83-2292-911-7
Data: 2008-11-19
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Siostra śmierć. Studium komunikacyjno- kulturowe funeraliów Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. 1885-2005 - Igor Borkowski - opis książki:

Monografia Igora Borkowskiego wprowadza Czytelnika w fascynujący świat tekstów, które nie są znane ani szerszej publiczności, ani badaczom […]. Literatura tanatologiczna wzbogaca się dzięki tej książce o pozycję ważną i cenną, pozycję, której nie będą mogli pomijać nie tylko ci, którzy zajmą się w przyszłości tematyką obrazu śmierci w kulturze. Książka zawiera tak wnikliwe i wieloaspektowe analizy stylu życia i stylu umierania niezwykłych kobiet, których bytowanie zakorzenione jest zarówno w historii zgromadzenia, jak i w świeckiej teraźniejszości, że zainteresować może nie tylko tanatologów. Dzięki analizom i interpretacjom zawartym w monografii z zapisów odnoszących się do śmierci i umierania wyłania się nie tylko obraz owych ważnych dla człowieka zdarzeń, lecz także wzbogacające współczesną kulturę ich wartościowanie. Książka pokazuje, jak w humanistycznej interpretacji fascynujących barw nabierają przekazy pozornie nieciekawe, w jaki sposób zapisy odnoszące się do śmierci mogą tętnić życiem.

Dr Igor Borkowski, badacz polszczyzny współczesnych mediów, pracuje w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka „Siostra śmierć. Studium komunikacyjno- kulturowe funeraliów Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy. 1885-2005” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

Książka posiada 327 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Siostra śmierć. Studium komunikacyjno- kulturowe funeraliów Kongregacji..."
Igor Borkowski - autor m.in.:
Za wolność waszych i naszych mediów. - okładka książki
Za wolność waszych i naszych mediów. Nowe media... Igor Borkowski, Aleksander Woźny (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również: