pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Życie bez pasożytów - okładka książki
Życie bez pasożytów pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Serce i naczynia krwionośne
książka:

Serce i naczynia krwionośne

Dane szczegółowe:
Wydawca: KDC
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 128x190 mm
EAN: 9788325801175
ISBN: 978-83-2580-117-5
Data: 2010-02-19
pozycja niedostępna

Serce i naczynia krwionośne - Pierre Vican - opis książki:

"W krajach wysoko rozwiniętych choroby sercowo-naczyniowe są dzisiaj główną przyczyną śmierci i inwalidztwa. Jak wynika z aktualnych prognoz, około roku 2020 następstwa niedokrwienia mięśnia sercowego i udarów mózgu wysuną się na pierwsze miejsce wśród wszystkich trapiących nas problemów zdrowotnych. Ta książka przybliża zarówno budowę i funkcjonowanie układu krążenia, jak i jego główne patologie: wrodzone i nabyte wady serca, zaburzenia rytmu, miażdżycę tętnic, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, mózgowe incydenty naczyniowe itp. Autor kładzie największy nacisk na czynniki ryzyka tych chorób, a zwłaszcza czynniki środowiskowe, zależne od naszych zachowań i wyborów: palenie tytoniu, alkoholizm, otyłość, stres i oczywiście złe nawyki żywieniowe - czyli na to wszystko, co jesteśmy w stanie zmienić, aby zwiększyć nasze osobiste szanse na utrzymanie serca i naczyń w dobrym zdrowiu.
Dieta odgrywa ważną rolę w zwiększaniu ryzyka problemów sercowo-naczyniowych, cóż zatem powinniśmy jeść, aby dobrze służyć własnemu sercu i ustrzec się przed jego buntem, z reguły dramatycznym w skutkach? Autor odpowiada na to pytanie bardzo konkretnie, opisując ze wszelkimi szczegółami:
- składniki słynnej diety kreteńskiej,
- warzywa i owoce,
- oleje roślinne,
- wątrobę i podroby;
- algi, ryby, owoce morza,
- błonnik pokarmowy,
- pieczywo, ryż i inne przetwory zbożowe;
- koenzym Q,
- ser twarogowy.
Dowiemy się również, dlaczego pewne pokarmy - cukier, słodycze, przemysłowe wypieki, wędliny, kawa, alkohol - powinny pojawiać się w naszym menu jak najrzadziej i w jak najmniejszych ilościach.
Przystępna i przekonywująca książka Pierre a Vicana, pełna rzetelnych informacji i prostych, praktycznych porad, to lektura obowiązkowa dla każdego, komu leży na sercu... zdrowie i sprawność własnego serca.

Książka „Serce i naczynia krwionośne” - oprawa twarda - Wydawnictwo KDC.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Serce i naczynia krwionośne"
Kupujący tę pozycję zamówili również: