pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sekrety polskiego lotnictwa
Tytuł książki:

Sekrety polskiego lotnictwa

Autor książki:

Roman Czejarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377293607
ISBN: 978-83-7729-360-7
Data: 2020-12-04
27.08  39.90  12.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Roman Czejarek nami znany dziennikarz Polskiego Radia odkrywa przed czytelnikami kolejne sekrety. Tym razem będzie to podróż przez błękitne przestworza. O lotnikach, samolotach, spektakularnych ucieczkach, nietypowych konstrukcjach opowie nam w książce Sekrety polskiego lotnictwa.

Na początek ucieczka Franciszka Jareckego na Bornholm. Szkoleniowy Mi G 15 dociera tam niespodziewanie, wywołując zdziwienie mieszkańców. Wczasowicze wypoczywający nad Bałtykiem biegną za lecącym nad plażą RWD-13, by złapać słodkie pralinki zrzucane przez samolot Fabryki Czekolady E. Wedel. Na drugim końcu Polski na jeziorze Siemień ląduje wodnopłatowiec Cant, którego kilka dni później zniszczyły niemieckie bombowce. Żwirko i Wigura po zwycięstwie na międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932 w Berlinie giną w katastrofie lotniczej dwa tygodnie później. Czy doskonali piloci popełnili jakiś błąd Zawiodła maszyna czy to wina fatalnej pogody Za granicami kraju, w pobliżu lotniska w Bejrucie rozbija się o skały potężny antonow. Dlaczego nie wylądował bezpiecznie Co tak naprawdę miał na swoim pokładzie
Sekrety polskiego lotnictwa skrywają jeszcze wiele tajemnic. Sięgnijcie po książkę, by odkryć je na kolejnych stronach. Dajmy się porwać w podniebne przestworza.

Książka "Sekrety polskiego lotnictwa" - Roman Czejarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Roman Czejarek - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zeszyt tatrzański - okładka książki

Zeszyt tatrzański...

Barbara Caillot-Dubus, Aleksandra Karkowska (red.)
Zaklinaczka koni - okładka książki

Zaklinaczka koni

Andrea Kutsch