pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Strategia - migracja - adaptacja. Rodziny młodych migrantów polskich w Londynie po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej

Autor książki:

Katarzyna Winiecka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 142x204 mm
EAN: 9788365155429
ISBN: 978-83-6515-542-9
Data: 2018-03-05
28.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Głównym celem niniejszej publikacji jest przedstawienie naukowego, socjologicznego oglądu procesu adaptacji społecznej w warunkach migracji, a przede wszystkim strategii adaptacyjnych przyjmowanych przez rodziny młodych migrantów polskich mieszkających w Londynie. Książka jest próbą spojrzenia na problem z perspektywy dwóch pokoleń - rodziców i dzieci, które w tym samym czasie i w tych samych warunkach społecznych znalazły się na emigracji i jednocześnie podejmują działania kształtujące ich nową rzeczywistość społeczną. Koncept prezentowanych w książce badań zakładał czasowo-przestrzenne ujęcie problematyki, na który składają się doświadczenia wyniesione z Polski i te zdobyte na emigracji oraz perspektywa przyszłościowa, którą przyjmują migranci. Dokładnie w takim ujęciu traktowane są strategie adaptacyjne.

Książka "Strategia - migracja - adaptacja. Rodziny młodych migrantów polskich w Londynie po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej" - Katarzyna Winiecka - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.