pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia
Tytuł książki:

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia

Autor książki:

Agnieszka Nagalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 230x160 mm
EAN: 9788380859289
ISBN: 978-83-8085-928-9
Data: 2019-10-08
40.60  42.56  1.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia - Agnieszka Nagalska - opis książki:

Książka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami.
Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się sprawdzian (można go zastosować również jako ćwiczenie lub pracę domową) i podsumowanie do matury z zaznaczonymi nawiązaniami z innych okresów literackich. W sprawdzianach dominują pytania otwarte i raczej problemowe zawsze po to, by zmotywować ucznia do samodzielnego myślenia. Z drugiej strony wprowadzono także typowe egzaminacyjne tabele i formuły pytań, by uczeń mógł przećwiczyć taki sposób sprawdzania wiedzy. Treść ich podporządkowana jest naczelnej zasadzie doskonaleniu umiejętności wnioskowania.
Większość kart pracy zawiera pytania do tekstów poetyckich i nawiązujących z innej epoki ewentualnie dzieła sztuki korespondującego z nimi. Właśnie tekst poetycki dominuje w książce, bo ten sprawia uczniom największe problemy i po nim nauczyciel może być przewodnikiem. To właśnie w tekście poetyckim niuansowym, wielowymiarowym, subtelnym i metaforycznym zawarta jest mądrość pokoleń; ich przemyślenia odwieczne prawdy, wartości dla nas ważne.

Książka „Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2019 r. Cena 40.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Scenariusze z języka polskiego. Od antyku do oświecenia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: