pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Przywództwo w placówkach medycznych. Doświadczenia z Polski i krajów nordyckich

Autor książki:

Ewa Tańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381025874
ISBN: 978-83-8102-587-4
Data: 2022-05-04
65.74  79.00  13.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W XXI wieku świat ulega gwałtownym przemianom. Utrzymanie stabilizacji i rentowności placówki w dłuższym okresie, przy równoczesnym zapewnieniu pacjentom najwyższej jakości leczenia i bezpieczeństwa, determinowane jest przez szereg różnorodnych czynników: zewnętrznych, wewnętrznych i osobowych. Brakuje jednak jednoznacznej odpowiedzi, które czynniki mają kluczowe znaczenie w sprawowaniu skutecznego przywództwa w placówce medycznej. Finansowanie systemu ochrony zdrowia, nowe technologie, epidemiologia, profil i jakość życia pacjentów, efektywność wydatkowania funduszy - to przesłanki warunkujące zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych, wykwalifikowanych i skutecznie zarządzających liderów placówek medycznych. Potrzeba tworzenia nowoczesnych placówek medycznych opartych na pracy zespołów interdyscyplinarnych, doskonaleniu jakości usług medycznych oraz pokonywaniu barier komunikacyjnych w zespołach medycznych to wyzwania stojące przed liderami tych jednostek.

Największe zalety książki:
- szczegółowe omówienie przywództwa i jego znaczenia w placówkach medycznych;
- przedstawienie autorskiego, ogólnego i zweryfikowanego statystycznie modelu skutecznego przywództwa w placówce medycznej w Polsce oraz w wybranych krajach nordyckich, mogącego mieć zastosowanie również w pandemicznym świecie VUCA;
- zidentyfikowanie i omówienie hierarchii czynników determinujących skuteczność przywództwa, mogącej posłużyć do przygotowania szkoleń dla liderów placówek medycznych i wskazania kierunków rozwoju indywidualnego dla osób na stanowiskach przywódczych różnych szczebli w strukturze organizacyjnej tych instytucji.

Książka "Przywództwo w placówkach medycznych. Doświadczenia z Polski i krajów nordyckich" - Ewa Tańska - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2022 r. Cena 65.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]