pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zapalenia naczyń w praktyce klinicznej interdyscyplinarnie. Diagnostyka i leczenie

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 574 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301225025
ISBN: 978-83-0122-502-5
Data: 2022-10-07
201.22  219.00  17.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zapalenia naczyń to choroby przysparzające wielu problemów w praktyce klinicznej. Niemal wszystkie jednostki chorobowe z tej grupy należą do chorób rzadkich, a przez to bywają nieuwzględniane w diagnostyce różnicowej i niejednokrotnie przez dłuższy czas nierozpoznane i nieleczone. Aby zapewnić pacjentom możliwość właściwego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego, nieodzowne jest działanie wielodyscyplinarne, umykające jednej czy dwóm specjalnościom medycznym. Zapalenia naczyń są bowiem leczone przez lekarzy rodzinnych, reumatologów, angiologów, nefrologów, pulmunologów, kardiologów, neurologów i laryngologów, chociaż prawdopodobnie do czynienia z tymi schorzeniami mają również specjaliści innych dziedzin. Oczywiście, w rozpoznawaniu wszystkich zapaleń naczyń uczestniczą radiolodzy i histopatolodzy. Jednostki chorobowe leżące na styku wielu dziedzin medycznych są bardzo ciekawe poznawczo, ale jednocześnie trudne do całościowego i wieloaspektowego ujęcia. Autorami prezentowanej publikacji są specjaliści z czołowych polskich ośrodków, zajmujących się diagnostyką i leczeniem zapaleń naczyń.

W książce zostały omówione aktualne wytyczne i zalecenia, dotyczące omawianych chorób, dlatego publikacja uwzględnia liczne rekomendacje, między innymi wytyczne EULAR (European League Against Rheumatism) z 2018 r. oraz opublikowane w 2021 r. wytyczne ACR (American College of Rheumatology). Dodatkowo treść została wzbogacona tabelami, schematami i zdjęciami. ,,Zapalenia naczyń - w praktyce klinicznej interdyscyplinarnie" polecamy lekarzom wielu specjalności. Mamy nadzieję, że publikacja okaże się pomocna zarówno w ramach szkolenia specjalizacyjnego, jak i w codziennej praktyce zawodowej.

Książka "Zapalenia naczyń w praktyce klinicznej interdyscyplinarnie. Diagnostyka i leczenie" - Rafał Małecki, Mariusz Kusztal, Piotr Wiland, Marek Brzosko - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 574 stron i została wydana w 2022 r. Cena 201.22 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]