Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą
Thomas d Ansembourg
| Dane szczegółowe: | |
| Rok wyd.: | 2021 |
| Oprawa: | miękka |
| Ilość stron: | 312 s. |
| Wymiar: | 204x143 mm |
| EAN: | 9788382250466 |
| ISBN: | 978-83-8225-046-6 |
| Data: | 2021-05-06 |
Opis książki:
Jak to się stało, że przestaliśmy wsłuchiwać się w siebie i odcięliśmy się od swoich uczuć i potrzeb?
Często wolimy słuchać innych ludzi, niż wyznać komuś, jak sami się czujemy. W zakładaniu masek i odgrywaniu ról osiągnęliśmy mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do ukrywania tego, co się w nas dzieje, aby w ten sposób zdobyć uznanie, poczucie przynależności i pozorny komfort. Większość z nas w kwestii komunikacji wciąż znajduje się na etapie nieporadnego bełkotu. Przywykliśmy do oceniania i osądzania innych, do przypinania im łatek, choć sami nie mamy na tyle śmiałości, by podzielić się z drugim człowiekiem własnymi uczuciami i naszym prawdziwym ja.
Odcięcie od siebie to rodzaj autoprzemocy; niesłuchanie siebie prędzej czy później prowadzi do niesłuchania innych; brak szacunku dla siebie zamienia się w brak szacunku dla otoczenia. Pora odnaleźć radość w przebywaniu ze sobą i z bliskimi!
Ta książka jest zaproszeniem do rozładowania mechanizmów przemocy. Uczy, jak rozpoznawać własne potrzeby i samodzielnie o nie dbać. Pokazuje proste, praktyczne sposoby na zrzucenie emocjonalnej maski i prowadzenie autentycznego życia. Przestań narzekać, że nikt się tobą nie zajmuje! Skończ z obwinianiem innych, bo tylko ty posiadasz moc uzdrowienia własnych zachowań!
Przekład: Łukasz Musiał
Książka "Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą" - Thomas d Ansembourg - oprawa miękka - Wydawnictwo Feeria. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2021 r.