pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Przepisy z mojego ogrodu
książka:

Przepisy z mojego ogrodu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788308047347
ISBN: 9788308047347
Data: 2011-11-17
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Przepisy z mojego ogrodu - opis wydawcy:

Anna Applebaum-Sikorska, pisarka, felietonistka The Washington Post", laureatka Nagrody Pulitzera zamieszkała wraz z mężem, Radosławem Sikorskim, w XIX-wiecznym dworku w Chobielinie. Tu uprawia swój warzywny ogród i gotuje nie tylko dla rodziny, ale także dla przyjaciół i znamienitych gości z zagranicy. Wraz z przyjaciółką, Danielle Crittenden, postanowiła napisać książkę o polskiej kuchni. Z finezją i fantazją uzupełniła tradycyjne potrawy o nowe składniki, czerpiąc to, co najlepsze z kuchni świata. Kulinarny powrót do przeszłości połączony z nowatorskim i twórczym spojrzeniem sprawił, że polskie dania zyskały na smaku, a także na lekkości.
Anna Applebaum-Sikorska - wybitna amerykańska pisarka i publicystka, felietonistka The Washington Post" oraz Slate". Była warszawska korespondentka The Economist" i zastępczyni redaktora naczelnego londyńskiego tygodnika The Spectator". Ukończyła Uniwersytet Yale; była stypendystką programu Marshalla w London School of Economics i St Antonys College w Oksfordzie. Za swoją pierwszą książkę Między Wschodem a Zachodem otrzymała w 1996 roku nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za Gułag w 2004 roku Nagrodę Pulitzera. Jest żoną Radosława Sikorskiego; mają dwóch synów - Aleksandra i Tadeusza.
Danielle Crittenden (1963) - amrykańska dziennikarka i pisarka, autorka popularnego blogu i stała współpracowniczka waszyngtońskiego The National Post"; żona Davida Fruma - znanego amerykańskiego dziennikarza oraz autora przemówień Georga W. Busha.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pyszne klimaty - okładka książki
Pyszne klimaty praca zbiorowa
Czy wiesz, co jesz. Poradnik konsumenta - okładka książki
Czy wiesz, co jesz. Poradnik konsumenta czyli... Katarzyna Bosacka, Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska
365 obiadów - okładka książki
365 obiadów Lucyna Ćwierczakiewicz
143 przysmaki Siostry Anastazji - okładka książki
143 przysmaki Siostry Anastazji Anastazja Pustelnik
Piątek, 22 Marca 2019 roku.