pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nauczyciele wobec wyzwań współczesności
Tytuł książki:

Nauczyciele wobec wyzwań współczesności

Autor książki:

Ewa Przygońska, Iwona Chmielewska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 145x200 mm
EAN: 9788374054614
ISBN: 978-83-7405-461-4
Data: 2009-05-14
35.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Szkoła coraz bardziej przestaje być po prostu instytucją, w której dokonuje się dość schematyczny przekaz wiedzy uczniom przez nauczyciela, lecz staje się środowiskiem, w którym zachodzą złożone procesy społeczne, kulturowe i rozwojowe. Działalność szkoły nie jest już tylko prostą realizacją założonego, oficjalnego programu pracy szkoły. Coraz większego znaczenia nabiera jej program "ukryty”, wyznaczony zarówno przez całą organizację jej życia, jak też przez to, co do niej wnoszą sami uczniowie. [...]
Skuteczność pracy nauczyciela nie zależy już tylko od jego umiejętności dydaktycznych, ale od tego, na ile potrafi dostrzec i zrozumieć problemy ucznia, a następnie pomóc mu w ich rozwiązywaniu. Oznacza to wyraźny wzrost znaczenia funkcji wychowawczych, a także terapeutycznych, w pracy nauczyciela. [...] Mam nadzieję, nie wolną od przekonania, że przedstawiana tu praca może okazać się przydatna dla tych wszystkich – zwłaszcza zaś nauczycieli – którzy stają przed trudnymi dziś problemami zmierzania się z wyzwaniami, jakie niesie z sobą szkolne dziś i jakie niewątpliwie przyniesie jeszcze trudniejsze jutro.

z recenzji prof. Heliodora Muszyńskiego

Książka "Nauczyciele wobec wyzwań współczesności" - Ewa Przygońska, Iwona Chmielewska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2009 r. Cena 35.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Przygońska, Iwona Chmielewska (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Człowiek wobec wyzwań i dylematów - okładka książki

Człowiek wobec wyzwań i dylematów współczesności....

Elżbieta Aranowska, Maryla Goszczyńska (red.)
Ku kulturowej koncepcji pedagogiki - okładka książki

Ku kulturowej koncepcji pedagogiki

Monika Jaworska-Witkowska