pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Przekraczanie kręgu zagubionego człowieczeństwa na resocjalizacyjnej niwie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788375873757
ISBN: 978-83-7587-375-7
Data: 2010-06-11
17.60  28.00  10.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Przekraczanie kręgu zagubionego człowieczeństwa na resocjalizacyjnej niwie - Sławomir Przybyliński - opis książki:

Niniejsza publikacja jest pokłosiem merytorycznej dyskusji pracowników naukowych różnych ośrodków akademickich naszego kraju i dotyczy resocjalizacyjnego kontekstu przekraczania kręgu zagubionego człowieczeństwa. Problematyka tomu umocowana na resocjalizacyjnej niwie wymaga znacznej penetracji empirycznej i naukowego rekonesansu. Eksploracja m. in. środowisk przestępczych, kryminogennych, czy finalnie więziennych ma implikować wzbogaceniem stanu wiedzy i rozszerzeniem ram myślowych z omawianego zakresu.
Książka ta jest rezultatem wysiłku wspólnego kilkunastu Autorów i nie jest nastawiona na wyczerpujące zdiagnozowanie zagadnień z obszaru psychokorekcji, lecz raczej idzie, tak o komplementarne zainicjowanie określonych obszarów w kontekście ubóstwa kulturowego danego wycinka rzeczywistości, jak i próbę dostarczenia efektywnych sposobów towarzyszących rozwikłaniu podejmowanych na łamach tejże książki, problemów społecznych. W pracy odnajdziemy szereg zagadnień popartych przeglądem fachowej literatury w połączeniu ze studiami empirycznymi. Oscylują one na szeroko pojętej płaszczyźnie naprawczej. Znakomita część myśli zainicjowanych przez poszczególnych Autorów dotyka problematyki osób nieletnich. Istotne problemy z tą kategorią osób, niejednokrotnie już sygnalizowane w rodzimej literaturze muszą bez wątpienia podlegać częstej rewizji ze względu na przemiany na tej płaszczyźnie oraz uaktualnienie stanu wiedzy i naukowe wzmocnienie, czy nawet ze względu na opracowanie realnych propozycji pracy z nieletnimi.[…] Sławomir Przybyliński

Książka „Przekraczanie kręgu zagubionego człowieczeństwa na resocjalizacyjnej niwie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 220 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przekraczanie kręgu zagubionego człowieczeństwa na resocjalizacyjnej..."
Sławomir Przybyliński (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne: