pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dostrzegać bezdomność. Bezdomność w perspektywie pomocy społecznej

Autor książki:

Agnieszka Zaborowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373067202
ISBN: 978-83-7306-720-2
Data: 2016-06-24
38.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Potrzeba naukowego spojrzenia na bezdomność w perspektywie pomocy społecznej w Polsce jest tym bardziej uzasadniona, iż dyskusja publiczna jest niewystarczająca w kręgach polityków, w środkach społecznego przekazu, w duszpasterstwie, w działaniach podejmowanych przez trzeci sektor czy w końcu w środowisku osób pracujących w obszarze pracy socjalnej. Publikacja adresowana jest do wszystkich wymienionych podmiotów. Zarówno osoby fizyczne, grupy społeczne, jak i instytucje mogą okazać wsparcie społeczne osobom, które doświadczyły bądź doświadczają bezdomności, a tym samym przyczynić się do odwrócenia panującego w społecznościach trendu — stygmatyzacji społecznej. Jest to niewątpliwa wartość studium, na którą wskazuje już sam tytuł.

Z recenzji ks. dra hak Jarosława Jęczenia

Praca stanowi rodzaj kompendium wiedzy o bezdomności jako problemie naukowym, którego teoretyczne ustalenia i praktyczne dyrektywy znajdują uzasadnione zastosowanie w oddziaływaniach terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Czytelnik znajdzie w niej bogatą charakterystykę bezdomności w przestrzeni rozwijającej się od XIX wieku polityki społecznej.

Z recenzji dra hak Tadeusza Sakowicza, prof. UJK

Książka "Dostrzegać bezdomność. Bezdomność w perspektywie pomocy społecznej" - Agnieszka Zaborowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2015 r. Cena 38.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.