pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wprowadzenie do ekonomii międzynarodowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376416724
ISBN: 978-83-7641-672-4
Data: 2012-09-05
51.08 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Połączenie doświadczeń dydaktycznych Autorów z wiedzą będącą efektem ich dorobku naukowego zaowocowało podręcznikiem, w którym Czytelnik prowadzony jest od kwestii związanych z handlem zagranicznym i międzynarodowym, przez międzynarodowe przepływy czynników wytwórczych - takich jak kapitał, ludzie i technologie, do globalizacji gospodarki, wyrażającej się intensyfikacją wszystkich tych przepływów. Opis zagadnień dotyczących kursu walutowego i bilansu płatniczego ukazuje finansowy wymiar współpracy międzynarodowej, eksponując ważne zadanie państwa - jakim jest dążenie do utrzymania równowagi w stosunkach gospodarczych z zagranicą. Przedstawione następnie narzędzia polityki handlowej stanowią część instrumentarium, będącego w dyspozycji państwa pragnącego oddziaływać na wielkość i strukturę obrotów z zagranicą.

Autorzy nie ograniczyli się wyłącznie do analizy poszczególnych zagadnień, ale skonstruowali intrygujące pytania, przykłady, polecenia i zadania, odwołujące się do bieżących wydarzeń i tendencji w światowej gospodarce, prowokując Czytelnika do własnych przemyśleń i dyskusji. Zaletą opracowania jest aktualność prezentowanych statystyk i mierników ekonomicznych, a także zawarte w tekście i wykazach bibliografii, wskazówki, gdzie takich danych poszukiwać.

Znajomość zagadnień prezentowanych we Wprowadzeniu do ekonomii międzynarodowej jest niezbędna dla właściwego zrozumienia i oceny funkcjonowania współczesnej gospodarki światowej oraz stosunków gospodarczych między państwami. Wiedza ta wydaje się szczególnie ważna w czasie daleko posuniętej współzależności pomiędzy gospodarkami narodowymi oraz wciąż trwającego globalnego kryzysu. Stanowi ona podstawę wykształcenia przede wszystkim przyszłego ekonomisty i menedżera, ale będzie przydatna także socjologowi, politologowi czy prawnikowi.

Książka "Wprowadzenie do ekonomii międzynarodowej" - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2012 r. Cena 51.08 zł. Zapraszamy na zakupy!