pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Projektowanie baz danych dla każdego

Autor książki:

Michael J. Hernandez

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 424 s.
Wymiar: 239x164 mm
EAN: 9788328382510
ISBN: 978-83-2838-251-0
Data: 2022-02-09
68.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mimo upływu lat relacyjne bazy danych wciąż mają się świetnie! Z każdym rokiem stają się coraz doskonalsze i radzą sobie z coraz większymi zbiorami danych. Wciąż jednak podstawą dobrej aplikacji bazodanowej jest dobry projekt samej bazy. Wielu osobom projektowanie poprawnych struktur bazodanowych wydaje się czymś z pogranicza wyższej matematyki i czarnej magii. Tymczasem zdobycie tej umiejętności jest możliwe bez lat studiowania skomplikowanych teorii matematycznych. Wystarczy przyswoić kluczowe podstawy i nauczyć się korzystać z kilku zdroworozsądkowych koncepcji i teorii.

Ta książka jest rocznicowym, przejrzanym i zaktualizowanym wydaniem kultowego podręcznika do samodzielnej nauki projektowania relacyjnych baz danych. Zawarte w nim informacje można wykorzystywać niezależnie od zastosowanego oprogramowania. Przedstawiono tu, jak projektować nowoczesne bazy danych, które mają poprawną strukturę, są niezawodne i ułatwiają wprowadzanie zmian. Opisano wszystkie etapy projektowania: od planowania po definiowanie tabel, pól, kluczy, relacji między tabelami, reguł biznesowych i widoków. Dodatkowo znajdziemy tu praktyczne techniki zwiększania integralności danych, omówienie często popełnianych błędów i wskazówki, kiedy warto łamać zasady. Treść przewodnika wzbogacają pytania kontrolne i rysunki, które bardzo pomagają w jej skutecznym opanowaniu.

W książce:

  • typy baz danych, modele i cele projektowe
  • tworzenie tabel i relacji, specyfikacje pól i widoki
  • poziomy integralności danych
  • tworzenie reguł biznesowych
  • perspektywy relacyjnych baz danych
Nie ma dobrej bazy danych bez dobrego projektu!

Książka "Projektowanie baz danych dla każdego" - Michael J. Hernandez - oprawa twarda - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 424 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.