pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

SQL Server - zaawansowane techniki rozwiązywania problemów i poprawiania wydajności

Autor książki:

Dmitri Korotkevitch

Dane szczegółowe:
Wydawca: APN PROMISE
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 550 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788375415001
ISBN: 978-83-7541-500-1
Data: 2022-12-01
72.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pozycja ta jest przeznaczona dla praktyków i zawiera wyczerpujący przegląd najlepszych metod rozwiązywania problemów w systemie Microsoft SQL Server oraz poprawiania jego wydajności. Inżynierowie baz danych, w tym programiści i administratorzy baz danych dowiedzą się, jak identyfikować problemy związane z wydajnością, traktować je w sposób całościowy i właściwie ustalać priorytety działań związanych z dostrajaniem, aby osiągnąć najwyższą wydajność systemu.

Autorem książki jest Dmitri Korotkevitch - posiadacz tytułów Microsoft Data Platform MVP i Microsoft Certified Master (MCM). Wyjaśnia w niej zależności między komponentami środowiska SQL Server. Dzięki temu można się dowiedzieć, jak szybko zdiagnozować system i odkryć pierwotną przyczynę każdego problemu. Techniki przedstawione w tej książce można zastosować we wszystkich wersjach systemu SQL Server. Dotyczą one zarówno środowiska zainstalowanego w siedzibie firmy, jak i w chmurze.

Zagadnienia przeanalizowane w książce:
-Sposób radzenia sobie z problemami związanymi z wydajnością, występującymi w systemie SQL Server
-Narzędzia, metody i technologie umożliwiające przeprowadzanie testów diagnostycznych w systemie SQL Server
-Kontrola stanu instalacji systemu SQL Server
-Zależności pomiędzy komponentami systemu SQL Server
-Poprawa wydajności systemu SQL Server i redukcja wąskich gardeł
-Wykrywanie źle zoptymalizowanych zapytań i nieefektywnych planów wykonania zapytań
-Wykrywanie niewydajnych indeksów i typowych problemów związanych z projektowaniem bazy danych
-Zastosowanie poznanych technik w bazach danych Microsoft Azure SQL, Azure SQL Managed Instances oraz Amazon RDS for SQL Server
-Świetny zbiór technik, wskazówek i skryptów pozwalających radzić sobie z problemami zarówno w sposób reaktywny, jak i proaktywny. Szkoda, że nie miałem takiej książki 25 lat temu, gdy zaczynałem pracę z bazą danych SQL Server.
-Thomas Grohser
Architekt infrastruktury systemu SQL Server
Dmitri Korotkevitch jest posiadaczem tytułów Microsoft Data Platform MVP i Microsoft Certified Master (SQL Server). Ma wieloletnie doświadczenie w branży IT. Wiedzę związaną z produktem Microsoft SQL Server zdobył będąc programistą aplikacji i baz danych, administratorem i architektem. Dmitri specjalizuje się w projektowaniu, rozwijaniu i dostrajaniu złożonych systemów OLTP, które działając przez całą dobę obsługują tysiące transakcji na sekundę. Obecnie kieruje zespołem ds. usług bazodanowych w Chewy.com oraz świadczy usługi konsultacyjne i szkoleniowe w zakresie systemu SQL Server dla klientów z całego świata.

Książka "SQL Server - zaawansowane techniki rozwiązywania problemów i poprawiania wydajności" - Dmitri Korotkevitch - oprawa twarda - Wydawnictwo APN PROMISE. Książka posiada 550 stron i została wydana w 2022 r. Cena 72.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.