pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wprowadzenie do SQL. Jak generować, pobierać i obsługiwać dane. Wydanie III

Autor książki:

Alan Beaulieu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788328377790
ISBN: 978-83-2837-779-0
Data: 2021-06-28
57.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

SQL jest idealnym narzędziem do pracy z danymi. Mimo upływu lat jego znaczenie nie maleje, a sam język wciąż jest unowocześniany i rozwijany. Dziś szczególnie przydają się jego ogromne możliwości w zakresie przetwarzania danych. Co ciekawe, SQL pozwala również na stosowanie technik służących do zarządzania ogromnymi zbiorami informacji czy korzystanie z nierelacyjnych baz danych. Osoba, która obok Pythona czy R radzi sobie z SQL i potrafi z morza danych wyodrębnić użyteczne informacje, jest wyjątkowo cennym pracownikiem.

To przystępny podręcznik, dzięki któremu programiści szybko opanują podstawy SQL - nauczą się tworzenia aplikacji bazodanowych, przeprowadzania zadań administracyjnych oraz generowania raportów. Ujęto tu takie zagadnienia jak zapytania SELECT, filtrowanie danych oraz ich konwersja, grupowanie i agregacja. Znalazło się tutaj także wprowadzenie do transakcji, przedstawiono też zasady tworzenia widoków, złączeń i ograniczeń. To wydanie zostało uzupełnione omówieniem funkcji analitycznych, strategii pracy z ogromnymi bazami danych oraz zagadnień związanych z big data. W każdym rozdziale zaprezentowano kluczowe koncepcje SQL, które dodatkowo wyjaśniono na podstawie wielu dokładnie omówionych przykładów. Ćwiczenia zamieszczone na końcu poszczególnych rozdziałów pomogą w sprawdzeniu i utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Dzięki książce:
opanujesz podstawy języka SQL i ważniejszych funkcji zaawansowanych
zaczniesz pisać zapytania SQL
nauczysz się tworzyć obiekty bazy danych
poznasz sposoby współdziałania zbiorów danych i zapytań
dowiesz się, jak konwertować i przetwarzać dane za pomocą funkcji wbudowanych SQL
SQL. Znajdź cenne informacje w oceanie danych!
O autorze
Alan Beaulieu od ponad 25 lat projektuje, tworzy i implementuje niestandardowe aplikacje bazodanowe. Opracował internetowy kurs języka SQL dla Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadzi firmę konsultingową. Specjalizuje się w implementacji rozwiązań dla sektorów usług finansowych i telekomunikacyjnych.

Książka "Wprowadzenie do SQL. Jak generować, pobierać i obsługiwać dane. Wydanie III" - Alan Beaulieu - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2021 r. Cena 57.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.