pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wysoko wydajne MySQL

Autor książki:

Silvia Botros, Jeremy Tinley

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788328392946
ISBN: 978-83-2839-294-6
Data: 2022-11-21
61.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

My SQL od lat jest najbardziej znaną i lubianą bazą danych typu open source. Wciąż spełnia oczekiwania użytkowników, staje się bowiem coraz bardziej zaawansowanym rozwiązaniem bazodanowym. Równocześnie rośnie złożoność tego oprogramowania, pojawiają się nowe funkcje i narzędzia. Ewoluuje też rola administratora bazy danych, podobnie jak zmienia się podejście do pracy zespołowej. Efektem tych zmian powinno być dostarczenie aplikacji o wysokiej wartości biznesowej, takiej, która będzie się skalowała wraz z organizacją. Warunkiem osiągnięcia tego celu jest jednak gruntowna znajomość My SQL.

Ten starannie zaktualizowany przewodnik pozwoli Ci poznać zaawansowane techniki pracy z serwerem My SQL: począwszy od tworzenia obiektów, poprzez projektowanie schematów, indeksów i zapytań, skończywszy na optymalizacji serwera, sprzętu i systemu operacyjnego. Opisano tu bezpieczne i praktyczne sposoby skalowania aplikacji za pomocą replikacji. Pokazano, jak można zapewnić równoważenie obciążenia i sprawić, że aplikacja będzie działała nawet w razie awarii. Omówiono najnowsze trendy pracy z serwerami My SQL (w tym bazy pracujące w chmurze), a także nowe funkcje i narzędzia. Nie zabrakło najlepszych praktyk w zakresie zapewniania bezpieczeństwa bazy, jej wydajności i stabilności. Dzięki temu przewodnikowi zdobędziesz pełną wiedzę o tym, jak nowoczesne firmy używają My SQL na dużą skalę.

W książce między innymi:

  • architektura My SQL i silniki pamięci masowej
  • konfiguracja serwera a sprzęt
  • replikacja My SQL i zapewnienie wysokiej dostępności aplikacji
  • serwery My SQL w środowiskach zarządzanej chmury
  • zaawansowane techniki optymalizacji My SQL
  • automatyzacja zarządzania bazą danych

My SQL: skalowalne rozwiązanie do nowoczesnych zastosowań!

 

Książka "Wysoko wydajne MySQL" - Silvia Botros, Jeremy Tinley - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2022 r. Cena 61.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.