pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Problemy i wyzwania współczesności oczami młodych badaczy z Polski, Ukrainy i Kazachstanu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222 s.
EAN: 9788380174375
ISBN: 978-83-8017-437-5
Data: 2022-05-11
29.71  33.60  3.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja jest kolejną z serii monografii pokonferencyjnych Integracja europejska - doświadczenia historyczne i polityczne perspektywy. W pracy znajduje się 18 tekstów (w językach polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim) w większości studentów i młodych badaczy, którzy podejmują liczne tematy związane z aktywnością społeczną i polityczną młodzieży, także w kontekście integracji europejskiej. Autorzy wywodzą się z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, trzech ukraińskich uniwersytetów (Niżyński Uniwersytet Państwowy im. M. Gogola; Kijowski Uniwersytet im. B. Hrinczenki; Użhorodzki Uniwersytet Narodowy) oraz Uniwersytetu im. S. Baisheva (Aktobe, Kazachstan).

Publikacja stanowi zbiór tekstów poświęconych zróżnicowanej tematyce, powiązanej z integracją europejską. Tematyka książki jest istotna w kontekście dynamicznych zmian, które obserwujemy w bieżących stosunkach międzynarodowych, także w procesie integracji europejskiej. Wielu badaczy podkreśla, że kształtuje się nowy porządek świata, a rosnąca rola Chin przekształca dotychczas istniejący porządek międzynarodowy. Zmiany nie omijają też Unii Europejskiej i integracji europejskiej. Z jednej strony obserwujemy tendencje federalistyczne w UE, ale pojawiają się także ruchy odśrodkowe, podważające przyjęty kierunek integracji europejskiej, czego dowodem stał się m.in. brexit. Jak w tej dynamicznie zmieniającej się sytuacji odnajduje się młode pokolenie Jaka jest jego aktywność polityczna i społeczna Czy młodzi ludzie inicjują procesy społeczne czy polityczne, czy są tylko ich biernymi przedmiotami Tzw. strajk klimatyczny czy wydarzenia na Ukrainie (Rewolucja Godności) są przykładami, iż aktywność młodych ludzi może mieć przełożenie na politykę, także międzynarodową.

Książka "Problemy i wyzwania współczesności oczami młodych badaczy z Polski, Ukrainy i Kazachstanu" - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 222 stron i została wydana w 2022 r. Cena 29.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]