pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Historia głupich idei albo duch narodu w świątyni nauki

Autor książki:

Maciej Górny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filtry
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
EAN: 9788396391162
ISBN: 978-83-9639-116-2
Data: 2022-05-11
42.76  59.90  17.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy naukowcy dążą do poznania świata Z pewnością tak, ale na tej drodze czeka ich tyle przeszkód i pułapek, że cel rzadko zostaje osiągnięty. Prawda naukowa budzi ogromne emocje, i to nie zawsze zdrowe. Potrafi zapewnić prestiż, pieniądze i władzę nad umysłami. Raz ustanowiona, obrasta w katedry, etaty i publikacje, a armia ludzi, którzy związali z nią swoje życie, broni jej jak niepodległości i coraz rzadziej pyta, czy faktycznie jest prawdą. Rasowa, narodowa i płciowa wyższość; wypisana na twarzy skłonność do występku; minerały, drzewa i skorupiaki wyznaczające naturalny zasięg występowania narodów - nie ma idiotyzmu, który trafiwszy na sprzyjające okoliczności, nie urośnie do rangi naukowego pewnika.

"Historia głupich idei" to panorama zbiorowych obłędów nowoczesnej Europy, które kwitły w majestacie nauki swojego czasu. Spotkamy tu patriotów-mizoginów oskarżających wrogie państwa o niestałość uczuć, histerię i zdradę. Antropologów mierzących czaszki jeńców wojennych, aby pogrążyć wroga także na polu rasowym. Psychiatrów diagnozujących niebezpieczną chorobę pacyfizmu i próbujących leczyć ją elektrowstrząsami. Przedstawicieli nauki zobaczymy w sztabach armii szykujących się do inwazji, na konferencjach pokojowych dzielących terytoria podbitych państw, w organach administracji terytoriów okupowanych i w gronie planistów zbrodni przeciw ludzkości.

Książka "Historia głupich idei albo duch narodu w świątyni nauki" - Maciej Górny - oprawa twarda - Wydawnictwo Filtry. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2022 r. Cena 42.76 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]