pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Poznanie prawdy. Wykłady papieskie
Tytuł książki:

Poznanie prawdy. Wykłady papieskie

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788327713629
ISBN: 978-83-2771-362-9
Data: 2017-03-21
23.77  29.90  6.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Prawda znaczy coś więcej niż wiedza: poznanie prawdy prowadzi nas do odkrycia dobra. Prawda przemawia do całego człowieka i zachęca nas, byśmy na nią odpowiedzieli całym naszym istnieniem.

PONADCZASOWE WYKŁADY JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH MYŚLICIELI NASZYCH CZASÓW
Joseph Ratzinger po objęciu Stolicy Piotrowej nie stracił niczego z przenikliwości, którą wyróżniał się jako młody teolog, biskup, kardynał i Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Świadectwem tego są wykłady, które Benedykt XVI wygłosił podczas swojego pontyfikatu. Zachwycają jasnością i precyzją przekazu - widać w nich myśliciela, którego wielkość polega na prostym ujmowaniu rzeczy najtrudniejszych.

Benedykt XVI podejmuje kluczowe pytania, z którymi zmaga się nasza cywilizacja: Jaka jest rola rozumu w życiu wiary? Na czym polega misja Kościoła w dzisiejszym świecie? Gdzie szukać kryterium podejmowania decyzji w życiu publicznym? Jak wreszcie w świecie płynnych wartości odkrywać prawdę i uczynić ją centrum swojego życia?
Ratzinger mocno stąpa po ziemi, a jego myśl jest zakorzeniona w konkrecie chwili. Ujawnia się on jako prawdziwy teolog, którego zadaniem jest nie tylko kontemplacja rzeczywistości wiecznej, ale też mądre i głębokie widzenie obecnego stanu rzeczy.

Ks. prof. Robert J. Woźniak

Książka "Poznanie prawdy. Wykłady papieskie" - Benedykt XVI - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2017 r. Cena 23.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Benedykt XVI - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Pycha największy grzech - okładka książki

Pycha największy grzech

praca zbiorowa
Trudności zaczynają sie dopiero - okładka książki

Trudności zaczynają sie dopiero z Bogiem

Margareta Gruber, Georg Steins