pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Encyklika Fides et ratio. O relacjach między wiarą a rozumem

Autor książki:

Jan Paweł II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 1998
Oprawa: miękka
Ilość stron: 159 s.
EAN: 9788370143282
ISBN: 83-7014-328-8
Data: 2009-05-07
11.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Encyklika Jana Pawła II "Fides et ratio" zaadresowana jest do biskupów Kościoła katolickiego oraz także do teologów i filozofów chrześcijańskich, którzy mają obowiązek ewangelizacji świata. Ewangelizacja ta jest ściśle związana z głoszeniem i dawaniem świadectwa, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Człowiekiem i Bogiem. Encyklika to nie jest traktatem chrystologicznym, a głównym motywem jej napisania było ukazanie relacji, jakie powinny zachodzić między wiarą a rozumem, między teologią a filozofią.
Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.
Chrześcijańska wiara nie polega tylko na poznaniu czy zaakceptowaniu pewnych prawd wiary. To zbyt mało, wyraża się ona nade wszystko w przyjęciu i zaufaniu osobie, której ufa się bezgranicznie nie bacząc na pełne zrozumienie wielu niejasności. Brak zrozumienia i wytłumaczenia poszczególnych prawd wiary nie zwalnia człowieka od szukania odpowiedzi, które pozwoliłyby mu dotrzeć do największych tajemnic wiary. Nasza wiara w Jezusa Chrystusa akceptuje przede wszystkim osobę Chrystusa, jako Syna Bożego, jak i również to wszystko, co On wypowiedział i uczynił dla naszego zbawienia.

Książka "Encyklika Fides et ratio. O relacjach między wiarą a rozumem" - Jan Paweł II - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 159 stron i została wydana w 1998 r. Cena 11.65 zł. Zapraszamy na zakupy!