pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Perspektywa cyklu i biegu życia w polityce społecznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Wymiar: 240x168 mm
EAN: 9788380173873
ISBN: 978-83-8017-387-3
Data: 2021-10-14
26.45  29.40  2.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W książce autorki przedstawiają, między innymi, propozycję porządku terminologicznego dotyczącego pojęć cykl życia i bieg życia. W ich bowiem ocenie są one zarówno w języku potocznym, jak i w publikacjach naukowych stosowane w sposób dowolny, dość przypadkowy i nie zawsze dogłębnie przemyślany. Pomimo że w dorobku nauk społecznych można znaleźć wiele publikacji dotyczących relacji między zagadnieniami biegu lub cyklu życia a polityką (polityką publiczną, polityką społeczną), istnieje, zdaniem autorek, potrzeba dokonania systematycznej analizy specyfiki każdej z tych dwóch kategorii w nauce o polityce społecznej. Celem autorek jest zarówno ukazanie zalet i ograniczeń obu omawianych podejść badawczych, jak i usytuowanie ich w szerszym kontekście teorii polityki społecznej.
Autorki proponują, by w nauce o polityce społecznej używać jako podstawowych dwóch pojęć: cykl życia (ang. life cycle) i bieg życia (ang. life course) nadając im specyficzne dla polityki społecznej definicje i traktując je nie tylko jako kategorie nauki, lecz także jako dwie swoiste perspektywy badawcze. Te perspektywy charakteryzują zarówno różnice, jak i podobieństwa. Uznają jednak, że w każdej z nich należy uwzględniać m.in.: temporalny wymiar dystrybucji osobistych i społecznych zasobów, jakie jednostki mają lub mogłyby mieć do dyspozycji, holistyczne podejście do życia człowieka, wielość czynników kształtujących cykl i bieg życia oraz występowanie momentów przełomowych (kryzysów) w cyklu i biegu życia.

Książka "Perspektywa cyklu i biegu życia w polityce społecznej" - Barbara Szatur-Jaworska, Barbara Rysz-Kowalczyk, - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]