pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pedagogika społeczna. Pojmowanie aktywności w polu praktyki
Tytuł książki:

Pedagogika społeczna. Pojmowanie aktywności w polu praktyki

Autor książki:

Ewa Marynowicz-Hetka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788381425575
ISBN: 978-83-8142-557-5
Data: 2019-11-07
38.81  39.90  1.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Monografia, będąc syntezą wieloletnich prac badawczych autorki, stanowi nowe otwarcie w pojmowaniu aktywności w polu praktyki analizowanej ze społeczno­pedagogicznej perspektywy. Prezentuje namysł nad pedagogiką społeczną, jej aktualnym postrzeganiem w odniesieniu do jej tradycji i pierwszych sformułowań oraz do współczesnego dyskursu prowadzonego w naukach humanistycznych i społecznych.

Książka przynosi zarys metateorii dotyczącej tożsamości dyscypliny, jej roli, związków z innymi dziedzinami nauk, otoczeniem kulturowo-społecznym oraz praktyką działań pedagogów społecznych. Praktyka jest jednak ujmowana także w kategoriach ogólnych. Autorkę interesuje, jak działanie wpływa na myślenie o działaniu, z czego działanie wynika i czemu służy. Wykorzystuje przy tym teorię analizy aktywności i tworzenia instytucji symbolicznej Jeana-Marie Barbiera, operując bliską mu perspektywą rozumienia aktywności jako głównej kategorii społeczno-pedagogicznego spojrzenia na pole praktyki. Ustrukturowany i podzielany przez uczestników pola praktyki zestaw pojęć i konceptów tworzy transwersalny paradygmat pedagogiki społecznej.

Publikacja może zainteresować czytelników zorientowanych na pogłębianie refleksji nad społeczno-pedagogicznym spojrzeniem na pola praktyki edukacyjnej, socjalnej, opiekuńczej oraz na poszukiwanie narzędzi analizy zachodzących w nich procesów.

Książka "Pedagogika społeczna. Pojmowanie aktywności w polu praktyki" - Ewa Marynowicz-Hetka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2019 r. Cena 38.81 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Marynowicz-Hetka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Nauczyciel wczesnej edukacji wobec - okładka książki
Nauczyciel wczesnej edukacji wobec zmian społeczno-kulturowych Wiesława Leżańska, Aleksandra Feliniak (red.)