pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Partytura na wietrze. Koncepcje paryskiej Kultury a polska polityka wschodnia w latach 1989-2014

Autor książki:

Marcin Frenkel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 414 s.
EAN: 9788382208603
ISBN: 978-83-8220-860-3
Data: 2022-09-29
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka dotyczy ważnej problematyki naukowej recepcji Kultury. Wypełnia ona lukę badawczą zwłaszcza wobec przyjętej przez autora perspektywy łączącej analizy historyczne, medioznawcze i politologiczne. Jest aktualna ze względu na zainteresowanie koncepcjami wschodnimi Jerzego Giedroycia jako potencjalnymi kierunkami zwrotu w obecnej polityce.

Z recenzji prof. Iwony Hofman
Najważniejszym dokonaniem autora recenzowanej książki jest rekonstrukcja istotnego osiągnięcia środowiska Kultury, czyli wypracowanego przez niego zarysu polityki wschodniej, jaką powinna przyjąć przyszła niezależna i demokratyczna Polska. Równie istotne, a może jeszcze ważniejsze i na pewno bardzo nowatorskie, jest zderzenie zarysowanej teorii z praktyką polityczną.

Z recenzji prof. Stanisława Obirka
*
Książka powstała na podstawie rozprawy doktorskiej wyróżnionej w IV edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura i Fundację Kultury Paryskiej na najlepsze prace doktorskie i magisterskie związane tematycznie z historią i dorobkiem Instytutu Literackiego w Paryżu.

Książka "Partytura na wietrze. Koncepcje paryskiej Kultury a polska polityka wschodnia w latach 1989-2014" - Marcin Frenkel - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 414 stron i została wydana w 2022 r.