pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Paradoksy ponowoczesności. O starciach płci, religii, tożsamości, norm i kultur

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788373836600
ISBN: 978-83-7383-660-0
Data: 2013-10-30
25.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Dobrze pomyślana, solidnie podbudowana intelektualnie i rzetelnie skonstruowana pokoleniowa refleksja nad kulturą tu i teraz, w której z pewnością rozpoznają się czytelnicy.

prof. dr hab. Wojciech Józef Burszta Jesteśmy świadkami przejścia ponowoczesnego, które sprawia, że kulturę przestaje się utożsamiać ze zbiorowością ludzi żyjących w jej obrębie i dzielących jednakowy system normatywny, jest ona raczej kojarzona z mnogością i różnorodnością ich wyborów. Autorzy niniejszej publikacji ukazują rozmaite paradoksy z tym związane występujące w różnych obszarach świata/życia: religijności, seksualności, przemian męskości i kobiecości, konsumpcjonizmu, korporacjonizmu, jednostkowej tożsamości, kultury masowej i sztuki. Prezentują zarazem swoistą walkę między zjawiskami takimi jak fast-food i slow food, kultura wysoka i popularna, heteronorma i wielość norm, a także różne praktyki oporu w ramach tych starć. Ostatecznie jednak zostawiają Czytelnika z nadzieją, że warto postrzegać przejście ponowoczesne nie tyle przez pryzmat kryzysów, jak to się powszechnie czyni, ile widzieć w nim proces - by tak rzec - dezintegracji pozytywnej w makroskali.

W tomie publikują: Zuzanna Grad, Izabela Handzlik, Anna Hebda, Anna Jawor, Marta Karczewska, Lidia Lechnio, Michał Jan Lutostański, Natalia Mojzych, Magdalena Skrętkowicz, Joanna Stępniewska, Aleksander Wasiak-Radoszewski, Piotr Zańko.

Książka "Paradoksy ponowoczesności. O starciach płci, religii, tożsamości, norm i kultur" - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2013 r. Cena 25.85 zł. Zapraszamy na zakupy!