pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rap w służbie narodu. Nacjonalizm i kultura popularna

Autor książki:

Piotr Majewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 282 s.
EAN: 9788366470101
ISBN: 978-83-6647-010-1
Data: 2021-03-02
37.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Rap w służbie narodu to opowieść o popnacjonalizmie w rytmach hip-hopu. Piotr Majewski ujmuje węzłowe problemy współczesności - powstające na styku kultury popularnej, władzy, przestrzeni symboli i bitew o tożsamość - w sposób intelektualnie frapujący, a zarazem atrakcyjny czytelniczo.

prof. Mariusz Czubaj

(...) Przyglądając się "tożsamościowemu" rapowi Piotr Majewski zdołał napisać książkę o najważniejszych wyborach i konfliktach polskiego społeczeństwa w ogóle. W dobie polaryzacji stanowisk i radykalizacji konfliktu, a także swoistej głuchoty na każdą wyważoną opinię, książka Majewskiego stanowi głos mocno odmienny. Autor nie przyjmuje oczywiście żadnego pozytywistycznego ideału "neutralności", który kłóciłby się zresztą z jego Gramsciańskimi założeniami. Dobrze widoczne jest jego nastawienie emancypacyjne. Postępuje jednak wedle zasady "zrozum, zanim osądzisz", starając się ukazać całą komplikację polskiej sytuacji. Nie tylko więc ze względów naukowych, lecz także z racji społecznych jest to książka bardzo cenna dla każdego, kto chciałby zrozumieć, co się dzisiaj właściwie dzieje z polskim społeczeństwem.

z recenzji prof. Krzysztofa Moraczewskiego
Piotr Majewski - doktor, kulturoznawca i socjolog, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Naukowo zajmuje się antropologią oporu, antropologią sportu, socjologią muzyki popularnej oraz problematyką etniczności i nacjonalizmu. Autor książki Re-konstrukcje narodu. Odwieczna Macedonia powstaje w XXI wieku (2013), współautor monografii Być narodem? Ślązacy o Śląsku (2012), Historia mówiona polskiego kulturoznawstwa (2017), Naród w szkole. Historia i nacjonalizm w polskiej edukacji szkolnej (2019) oraz ponad trzydziestu artykułów opublikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych.

Książka "Rap w służbie narodu. Nacjonalizm i kultura popularna" - Piotr Majewski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 282 stron i została wydana w 2021 r. Cena 37.13 zł. Zapraszamy na zakupy!