pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pamięć Polski, pamięć sąsiadów. Pamięć Europy

Autor książki:

Paweł Ukielski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Teologia Polityczna
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 275 s.
EAN: 9788362884070
ISBN: 978-83-6288-407-0
Data: 2020-10-05
23.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Odkąd rzeczywistość brutalnie zweryfikowała marzenie o końcu historii i przypomniała, że refleksja nad przeszłością nie jest wyłącznym polem akademickich historyków, pojęcie polityki historycznej nabrało ogromnego znaczenia. Czym jest polityka historyczna i dlaczego jest ona konieczna? Czym może grozić jej zaniedbanie?
Jak pisze we wstępie autor:
Zmiany w postrzeganiu polityki historycznej na świecie towarzyszyły daleko idącym przemianom sytuacji globalnej kryzys finansowy i gospodarczy z 2008 roku, agresje Rosji na sąsiadów Gruzję i Ukrainę, kryzys migracyjny czy pandemia koronawirusa spowodowały, że optymizm ostatniej dekady XX i początku XXI wieku prysł jak bańka mydlana i można otwarcie mówić o odwrocie od globalizacji. Co więcej, okazało się, że pamięć i narracja historyczna mogą stanowić oręż nie tylko w walce wizerunkowej, lecz również w realnych wojnach. Polityka historyczna to już nie tylko soft power. To już bywa po prostu power.

Książka "Pamięć Polski, pamięć sąsiadów. Pamięć Europy" - Paweł Ukielski - oprawa miękka - Wydawnictwo Teologia Polityczna. Książka posiada 275 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]