pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej

Autor książki:

Bronisław Łagowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 516 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324237333
ISBN: 978-83-2423-733-3
Data: 2021-04-28
32.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cieszące się popularnością i szacunkiem krytyczne rozważania prof. Bronisława Łagowskiego o polskiej rzeczywistości ostatnich lat publikowane były na łamach tygodników społeczno-kulturalnych. Pisze o historii, kulturze, moralności i narodowych mitach, o prawicy i lewicy. Jego
eseje pełne są zapadających w pamięć uwag: Mówię to do ludzi serio, dla hipokrytów miałbym inną argumentację.

W polityce, jak w całym życiu, pożądane jest, aby mniej doświadczeni i mniej mądrzy wierzyli w słuszność tego, co zrobili bardziej doświadczeni i mądrzejsi. Ja się tej maksymy trzymam?

Sięgając do argumentacji racjonalnej i konsekwentnie logicznej, Łagowski nie unika tez przewrotnych, aby wykazać absurd banałów powielanych w debacie publicznej i odsłonić bezmyślny dyktat politycznej poprawności.

Wyznaje: Nie znoszę kłamstwa, kłamstwa głupiego.

Patriotyzm nie polega na przypisywaniu sobie zalet, jakich się nie posiada, siły, o jakiej się tylko marzy, lecz na udoskonalaniu kraju, aby te zalety i tę siłę zdobyć w przyszłości.

Książka "Duch i bezduszność III Rzeczypospolitej" - Bronisław Łagowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 516 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.