pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Osiągnięcia i perspektywy nauk o zarządzaniu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788375267334
ISBN: 978-83-7526-733-4
Data: 2010-06-21
pozycja niedostępna

Opis książki:

Niniejsza książka, autorstwa badaczy z czołowych polskich uczelni, stanowi przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania. Impulsem do jej napisania była obchodzona w tym roku setna rocznica powstania nauk o zarządzaniu. Podstawowym celem książki jest zaprezentowanie osiągnięć polskich ośrodków naukowych zajmujących się tą problematyką oraz perspektyw rozwojowych i kierunków badań na przyszłość. Jest ona więc swego rodzaju raportem o obecnym stanie polskiej nauki o zarządzaniu, uwzględniającym w szczególności takie zagadnienia jak: - ewolucja kierunków badań, - podstawowe obiekty badawcze (przedsiębiorstwo, organizacja pracy), - specyficzne mody w teorii i praktyce zarządzania, - rozwój i perspektywy nurtu zarządzania strategicznego, - metody badań naukowych w obszarze zarządzania, - badania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania zmianą, wiedzą i innowacjami, - osiągnięcia subdyscyplin o węższym zasięgu, takich jak zarządzanie zasobami, zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, zarządzanie jakością, logistyką itd., - metody i techniki zarządzania oraz nadzór korporacyjny, - etyka w badaniach naukowych.
Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków menedżerskich i ekonomicznych oraz uczestników szkoleń i kursów z różnych dziedzin zarządzania. Można ją polecić również wykładowcom prowadzącym zajęcia z zakresu zarządzania, nauki o organizacji, zasobów ludzkich, metod zarządzania i podobnych przedmiotów, a także konsultantom i młodym badaczom, którzy poszukują inspiracji merytorycznych oraz warsztatowych.

Książka "Osiągnięcia i perspektywy nauk o zarządzaniu" - Stefan Lachiewicz, Bogdan Nogalski (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2010 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]