pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Odżywianie w łuszczycy. Tom 2. Przez żołądek do zdrowej skóry

Autor książki:

Magdalena Kurzyp

Dane szczegółowe:
Wydawca: CODEX
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788362055845
ISBN: 978-83-6205-584-5
Data: 2019-02-22
Cena wydawcy: 47.25 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Drugi tom książki Odżywianie w łuszczycy uwzględnia najnowsze informacje z dziedziny dietetyki dotyczące chorób autoimmunologicznych oraz wiedzę z zakresu kosmetologii. W książce zamieszczono ponad 100 nowych przepisów kulinarnych do zastosowania w diecie zalecanej w łuszczycy. Proponowane potrawy są pozbawione glutenu lub zawierają jego niewielką ilość, co ma duże znaczenie dla przebiegu choroby. Potrawy opisane w tomie drugim mogą być także z powodzeniem stosowane w schorzeniach towarzyszących łuszczycy, takich jak dna moczanowa, cukrzyca, łuszczycowe zapalenie stawów lub otyłość.

Książka jest podzielona na dwie części. Część pierwsza ma za zadanie przybliżyć pacjentom podstawy teoretyczne terapii i pozwolić zrozumieć zagadnienia dotyczące samej choroby, co ułatwi wdrożenie zaleceń dietetycznych. Część druga zawiera przepisy przeznaczone dla osób chorych na łuszczycę. Ten tom jest też odpowiedzią na liczne prośby czytelników wcześniejszej publikacji, którzy przekonali się o skuteczności diety w leczeniu łuszczycy i chcieli poszerzyć wiedzę na ten temat oraz wzbogacić swój jadłospis.

Książka "Odżywianie w łuszczycy. Tom 2. Przez żołądek do zdrowej skóry" - Magdalena Kurzyp - oprawa twarda - Wydawnictwo CODEX. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2019 r.