pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Filologiczny widnokrąg. Obrazy stare i nowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373954984
ISBN: 978-83-7395-498-4
Data: 2012-12-27
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Na publikację składają się artykuły o tematyce literaturoznawczej, językoznawczej, kulturoznawczej i glottodydaktycznej. Przedmiotem opracowań są różnego rodzaju teksty: utwory literackie i muzyczne, filmy, teksty prasowe i tzw. użytkowe (w tym ogłoszenia towarzyskie, życiorysy uczniów, negocjacje), także teksty kultury tradycyjnej i regionalnej. Część artykułów podejmuje problemy związane z edukacją filologiczno-kulturową we współczesnym świecie. Równie zróżnicowane i zindywidualizowane są metodologie badawcze i przywoływane konteksty interpretacyjne. Publikacja obrazuje, czym zajmuje się współczesna humanistyka w zakresie badań filologicznych, jakie teksty i jak bada oraz jak wzbogaca wiedzę o człowieku i wzbogaca człowieka w jego wymiarze podmiotowym. Zgromadzone w tomie artykuły pokazują wspólnotę badań filologicznych, bez rozbicia na filologie narodowe.

Praca adresowana jest do szerokiego grona odbiorców. Obok akademickich specjalistów, to propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych dawną i współczesną kulturą, a także problemami edukacji kulturowo-językowej, w tym dla nauczycieli.

Książka "Filologiczny widnokrąg. Obrazy stare i nowe" - Krystyna Kossakowska-Jarosz, Jolanta Nocoń (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2012 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.