pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O słowie być. Z teorii wyrażeń egzystencjalnych

Autor książki:

Jacek Wojtysiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373062214
ISBN: 83-7306-221-1
Data: 2006-08-25
28.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

O słowie być. Z teorii wyrażeń egzystencjalnych - Jacek Wojtysiak - opis książki:

Słowo Być to najczęściej używany czasownik. Co jednak on znaczy? Jaką rolę odgrywa w języku i w kształtowaniu naszego obrazu świata? Jaka jest jego funkcja w europejskiej i pozaeuropejskiej metafizyce i teologii? – Na te pytania stara się odpowiedzieć Jacek Wojtysiak, adiunkt Katedry Teorii Poznania KUL. Swą książkę adresuje przede wszystkim do filozofów, językoznawców i logików.
Rozprawa Jacka Wojtysiaka jest tak frapująca intelektualnie, świetnie napisana i inspirująca teoretycznie, że czyta się ją jednym tchem. Pod tym, aby budować ontologię w języku stale kontrolowanym analizami semiotycznymi, podpisuję się obiema rękami. Godne szczególnej pochwały jest wykorzystanie w książce wyników badań językoznawczych. Cieszy również to, że Autor oddaje sprawiedliwość filozofom różnych orientacji. Czytelnik otrzymał też naprawdę instruktywną informację na temat metafizyki w logice. Publikacja wzbogaca polską literaturę filozoficzną o nieprzeciętną i twórczą pozycję.
Z recenzji prof. Jacka J. Jadackiego Trzeba podkreślić rozległą i niepowierzchowną erudycję Autora, zacięcie analityczne, podjęcie samodzielnej próby uporządkowania bogatego materiału, uczynienie poważnego kroku w kierunku rozwijania komparatystyki metafilozoficznej.

Z recenzji prof. Antoniego B. Stępnia
Ważną dla filozoficznych teorii problematykę wyrażeń egzystencjalnych Autor podjął bardzo wielostronnie. Wykazał się sporym oczytaniem nie tylko w tekstach z ontologii lub metafizyki, ale także z historii filozofii, logiki formalnej, semiotyki, lingwistyki. W tekście rozprawy ujawnił dużą sprawność w analizowaniu zagadnień, przeprowadzaniu dystynkcji, precyzowaniu pojęć, syntetyzowaniu rezultatów rozważań. Niektóre z tych rezultatów rzeczywiście wzbogacają znane dotąd propozycje rozwiązań. Cennym dodatkiem do głównego tekstu jest bardzo jasne i szczegółowe jego streszczenie oraz bogaty zestaw publikacji.

Z recenzji ks. prof. Józefa Herbuta

Książka „O słowie być. Z teorii wyrażeń egzystencjalnych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 28.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "O słowie być. Z teorii wyrażeń egzystencjalnych"
Jacek Wojtysiak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hegel dla początkujących - okładka książki
Hegel dla początkujących Mirosław Żelazny
Dzieła zebrane. Tom 5 - okładka książki
Dzieła zebrane. Tom 5 Immanuel Kant
Bycie i czas - okładka książki
Bycie i czas Martin Heidegger
Produkty podobne:
Wprowadzenie do filozofii - okładka książki
Wprowadzenie do filozofii Mieczysław A. Krąpiec OP, Stanisław Kamiński, Zofia J. Zdybicka USJK, Andrzej Maryniarczyk SDB
O rozumie i wartościach - okładka książki
O rozumie i wartościach Ryszard Kleszcz