pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauczyciel i uczeń w kontekście społecznych przemian i oczekiwań

Autor książki:

Joanna Skibska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 154 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788380957497
ISBN: 978-83-8095-749-7
Data: 2020-02-04
28.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Książka stanowi prezentację wybranych najistotniejszych kwestii, które powinny być uwzględniane w analizie i przemyśleniach towarzyszących działaniom na rzecz projakościowych wdrożeń i zmian, ukierunkowanych na wsparcie nauczyciela i ucznia w przestrzeni edukacyjnej.
W pierwszej części tomu, zatytułowanej Kierunki odpowiedzialnej edukacji, znalazł się tekst Andrzeja Gofrona stanowiący rekonstrukcję kulturową doświadczenia percepcyjnego osoby uczącej się w koncepcjach Jeana Piageta, Lwa S. Wygotskiego, Jerome a Brunera. Autor ukazuje zmianę epistemologiczną od psychologicznego do kulturowego sposobu widzenia efektywności dydaktycznej, co może stanowić przesłankę przejścia od transmisyjnego do konstytutywnego sposobu rozumienia i uprawiania edukacji. Kolejny artykuł, autorstwa Julity Orzelskiej, jest próbą upomnienia się o edukację istotną egzystencjalnie oraz ukazania sfery irracjonalności w zachowaniach adresatów działań edukacyjnych. Małgorzata Kunicka zaprezentowała rozważania na temat wartości i poszukiwań podstaw norm moralnych w odniesieniu do procesu wychowania. Przedstawiła dwie tendencje tych poszukiwań: ukierunkowaną na wartość życia i godności ludzkiej oraz odnoszącą się do jakości życia.

Książka "Nauczyciel i uczeń w kontekście społecznych przemian i oczekiwań" - Joanna Skibska - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 154 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.01 zł. Zapraszamy na zakupy!