pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Najdalsza podróż. Krótka opowieść o życiu i umieraniu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2010
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788360040911
ISBN: 978-83-6004-091-1
Data: 2010-02-19
16.19  24.90  8.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Najdalsza podróż. Krótka opowieść o życiu i umieraniu - Constanze Kopp - opis książki:

"To nie jest temat dla młodego, zdrowego człowieka takiego jak ty!” – tymi słowy zaczyna swoją książkę Constanze Köpp. To odpowiedź, którą wielokrotnie słyszała od starszych, kiedy jeszcze jako dziewczynka lub nastolatka próbowała rozmawiać z nimi o śmierci. Autorka opowiada o pełnym zakłopotania milczeniu, z którym spotykała się, pytając o osoby nieuleczalnie chore i cierpiące. Całkowitym tabu była śmierć dzieci.

A przecież śmierć – temu nikt nie zaprzeczy – jest paradoksalnie jedyną nieuniknioną rzeczą w życiu. Z perspektywy chrześcijańskiej nie jest też wcale jego końcem, ale momentem przejścia. Kult zdrowia i młodości, próba zepchnięcia w nieświadomość problemu nieuleczalnej choroby i umierania, to niewątpliwie znaki naszej epoki. Powieść niemieckiej autorki jest literacką próbą przeciwstawienia się milczeniu o sprawach ostatecznych, próbą zachęcenia do refleksji na ich temat, dodania rodzicom odwagi w rozmowie z dziećmi na te trudne tematy.

Oto niezwykła opowieść nieuleczalnie chorej dziewczynki, opowiedziana z "nieziemskiej perspektywy”. Przebywając w niebie, pod opieką anioła Archibalda, Franny wspomina swoje krótkie życie na ziemi, walkę z chorobą, dojrzewanie do umierania i niezwykły moment przejścia z jednego świata do drugiego. Obserwuje "z góry” rodziców, siostrę oraz ukochaną przyjaciółkę Klarę, swojego "oswojonego Lisa”.

Najdalsza podróż nie jest tylko książką o chorobie i umieraniu – Franny, próbując się przygotować do śmierci, szuka odpowiedzi na trudne pytania dotyczące duszy, wiary, samobójstwa, cierpienia i nadziei. W wyjaśnieniu niektórych wątpliwości pomagają jej rodzice, inne pytania zostają bez odpowiedzi, jednak tym, co przemawia do czytelnika jest bezpośredniość, prostota i odwaga, z jaką Franny rozważa kwestie niezrozumiałe nie tylko dla dzieci. Historia dziewczynki wzrusza, ale też daje nadzieję – niebo opisane przez Franny to przestrzeń Bożej miłości, dom, gdzie nie ma już cierpienia i tęsknoty.

Książka Constanze Köpp powstała dzięki rozmowom autorki z małą córeczką, a także wizytom w hamburskim hospicjum dla dzieci "Gwiezdny most”. Najdalszą podróż można postawić na półce obok takich książek jak Mały Książę, Bracia Lwie Serce czy Hallo, Pan Bóg? Tu Anna..., ulubionych lektur Franny i jej małej siostry Jessi.

Książka „Najdalsza podróż. Krótka opowieść o życiu i umieraniu” - Wydawnictwo Esprit.

Książka posiada 96 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Najdalsza podróż. Krótka opowieść o życiu i umieraniu"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Do zobaczenia synku - okładka książki
Do zobaczenia synku Gregory Floyd
Produkty podobne:
Skąd się (nie) biorą dzieci? - okładka książki
Skąd się (nie) biorą dzieci? Bianca-Beata Kotoro, Wiesław Sokoluk
Prezent - okładka książki
Prezent Spencer Johnson
I jak tu nie podróżować z dzieckiem - okładka książki
I jak tu nie podróżować z dzieckiem Beata Sadowska, Paweł Kunachowicz
Sztuka wzbogacania się - okładka książki
Sztuka wzbogacania się Wallace D. Wattles
Sztuka godnego umierania - okładka książki
Sztuka godnego umierania Piotr Kniecicki