pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Na przekór wszystkiemu warto mieć rodzinę!

Autor książki:

Małgorzarta Duda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
EAN: 9788374389563
ISBN: 978-83-7438-956-3
Data: 2022-07-15
21.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Problematyka monografii dotyczy rodziny, ukazuje wewnętrzne mechanizmy jej funkcjonowania, a wszystko w perspektywie ciągłości historycznej. Opisując codzienną aktywność poszczególnych jej członków, ale też całości, jako istotnej struktury społecznej, autorka zwraca uwagę na zasoby tkwiące w samej rodzinie, budowane przez pokolenia. Przybliża mechanizmy odwoływania się do doświadczeń poprzedników, z jednoczesnym wskazaniem możliwości ich wykorzystania w przyszłości. Ukazując różne formy życia rodzinnego, wskazuje na procesy wewnątrzrodzinne, które oparły się zmianom kulturowym i nadal stanowią o jej wyjątkowości i nie zastępowalności.

ks. dr hab. Bogdan Zbroja, prof. UPJPII

Zadawane przez Autorkę w recenzowanej pracy pytania pozwalają zastanowić się nad znaczeniem wolności, bogactwa, dó materialnych, samotności w życiu człowieka oraz w życiu rodziny. Autorka słusznie pyta "Czy wolnością jest swoboda robienia tego, co się chce, czy jest jej zaprzeczeniem Co z drugim człowiekiem, gdzie kończy się nasza wolność, a zaczyna jego Wreszcie, czy wolność jest człowiekowi dana raz na zawsze " Owe pytania pozwalają czytelnikowi rozstrzygnąć poruszane w książce dylematy we własnym sumieniu, we własnych myślach.

Niniejsza książka pozwala również czytelnikowi głębiej wniknąć i zastanowić się nad kształtem zmian jakie dotykają obecnie współczesne rodziny. Autorka w swych rozważaniach przybliża czytelnikowi wyzwania przed jakimi staje każdy członek rodziny.

dr hab. Monika Podkowińska, prof. SGGW

Książka "Na przekór wszystkiemu warto mieć rodzinę!" - Małgorzarta Duda - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2021 r. Cena 21.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]