pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie

Autor książki:

Janet L. Jones

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galaktyka
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 165x250 mm
EAN: 9788375798173
ISBN: 978-83-7579-817-3
Data: 2021-06-07
36.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mózg konia, mózg człowieka to książka, która rzuca nowe światło na wiedzę o tym, jak konie się uczą, myślą, postrzegają świat i funkcjonują, oraz wyjaśnia, jak pracować w zgodzie z końskim umysłem zamiast wbrew niemu. W tym pouczającym poradniku autorka Janet Jones, będąca zarówno naukowcem i doświadczoną trenerką, opisuje, jak pracują ludzkie i końskie mózgi. Prostym językiem wyjaśnia różnice i podobieństwa między sposobem widzenia świata przez ludzi i konie. Procesy i stany psychiczne - postrzeganie, skupianie uwagi, uczenie się, zaufanie czy strach - omawiane są zarówno z perspektywy człowieka, jak i konia. Wszystkie przedstawione w książce tezy ilustrowane są prawdziwymi historiami koni i ich opiekunów oraz prezentowane tak, by praktycznie pomóc w rozwiązywaniu codziennych problemów na ujeżdżalni lub w terenie. Każdy rodzaj jeździectwa uzależniony jest od wzajemnej komunikacji człowieka i konia. Kiedy poznamy, jak funkcjonują końskie mózgi, opanujemy bardziej zrozumiałe dla koni metody porozumiewania się.

Dzięki temu: poprawimy osiągnięcia koni, oszczędzimy czas poświęcony na trening, zbudujemy głębsze relacje z końmi, stwierdzimy, że przenikliwą uprzejmością można osiągnąć więcej niż wymuszaniem, łatwiej uporamy się z problemem złego zachowania koni, ograniczymy ilość własnych błędów popełnianych podczas pracy z końmi.

Książka Mózg konia, mózg człowieka oferuje rewolucyjne pomysły, z którymi powinien się zapoznać każdy, kto ma do czynienia z końmi.

Książka "Mózg konia, mózg człowieka. Neurobiologia w jeździectwie" - Janet L. Jones - oprawa miękka - Wydawnictwo Galaktyka. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 36.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.