pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

101 Ćwiczeń z ziemi

autor:

Cherry Hill

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galaktyka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788375797534
ISBN: 978-83-7579-753-4
Data: 2019-10-09
32.95  49.90  16.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

101 Ćwiczeń z ziemi - Cherry Hill - opis książki:

Cherry Hill jest autorką wielu bestsellerowych książek. Jest znaną na całym świecie instruktorką i trenerką, a także sędzią kilku amerykańskich organizacji ras koni. Każda chwila, którą spędzasz z koniem, stanowi okazję, żeby nauczyć go dobrych nawyków i rozwinąć jego szacunek do ciebie, zaufanie i chęć do współpracy. Wszystkie konie potrzebują nauki i treningu w postaci pracy z ziemi, która ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno w stajni, ujeżdżalni i na padoku, jak i podczas jazdy w terenie.

Kolekcja 101 ćwiczeń z ziemi autorstwa Cherry Hill poprowadzi ciebie i twojego konia od schwytania i przywołania go na padoku, przez lonżowanie, ustępowanie od nacisku, skręcanie, odczulanie, cofanie, pracę na długich wodzach z ziemi po pracę na przeszkodach i wiele innych czynności. Wszystkie ćwiczenia są przedstawione krok po kroku, żebyś mógł do nich wrócić podczas pracy z ziemi. Każde ćwiczenie ma jasno określone cele, warianty i opis problemów, które mogą często występować przy jego wykonywaniu, do każdego jest też zestaw ilustracji, ułatwiających jego wykonanie. Znajdziesz tu też zestawy ćwiczeń, sprawdzające postępy w szkoleniu.

W pracy z ziemi nie chodzi o wytresowanie zwierzęcia, by stało się posłuszną "małpką cyrkową". To czasochłonny proces: najpierw wychowywanie konia, a następnie przygotowywanie go do roli towarzysza człowieka - konia wierzchowego. Dzięki tej książce dowiesz się, jak najlepiej z nim postępować, by mu w tym pomóc.

Wojciech Mickunas
Ile radości może dawać praca z koniem, wiedzą wszyscy, którzy postrzegają relację ze swoim wierzchowcem jako związek oparty na szacunku i porozumieniu. W takiej sytuacji koń przestaje być niewolnikiem ze strachem spełniającym nasze polecenia i staje się współpracującym partnerem. Korzyści płynące z wykonywania logicznego ciągu ćwiczeń, opisanych w tej książce, docenimy nie tylko w trakcie jazdy, ale również obserwując poprawę zachowania konia podczas codziennej obsługi, wykonywania zabiegów medycznych czy wizyty u kowala. A ponieważ konie uczą się przez całe życie, nigdy nie będzie za późno na wykorzystanie wiedzy z tej książki.

Małgorzata Waliszka, redaktorka naczelna miesięcznika "Konie i Rumaki"

Książka „101 Ćwiczeń z ziemi” - oprawa miękka - Wydawnictwo Galaktyka.

Książka posiada 256 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "101 Ćwiczeń z ziemi"
Cherry Hill - autor m.in.:
Myśleć jak koń - okładka książki
Myśleć jak koń Cherry Hill;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Myśleć jak koń - okładka książki
Myśleć jak koń Cherry Hill
Podręcznik Przygody Rowerowej - okładka książki
Podręcznik Przygody Rowerowej Robert Robb Maciąg