pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mity, symbole i rytuały we współczesnej polityce

Autor książki:

Bohdan Szklarski

(Red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373833029
ISBN: 978-83-7383-302-9
Data: 2008-08-12
36.65 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jeszcze czterdzieści lat temu opis sfery publicznej odwołuje się przede wszystkim do instytucji, praw, partii, związków zawodowych, ideologii, interesów i wyborców, a politykę kojarzono ze sprawowaniem władzy. Dziś scena zapełniła się nowymi aktorami, takimi jak ruchy społeczne, grupy nacisku, organizacje pozarządowe i inicjatywy obywatelskie, których podstawowym celem działania jest reprezentacja tożsamości i wartości danej grupy oraz wprowadzanie nowych problemów do dyskursu publicznego; konflikt polityczny dotyczy bardziej sfery wpływu na władzę niż mechanizmów jej sprawowania. W odpowiedzi na te zmiany politolodzy zwrócili się ku innym dziedzinom nauki, takim jak kulturoznawstwo, psychologia czy językoznawstwo.
Antropologia i politologia bez wątpienia dzielą pola zainteresowań i wrażliwość, a powiązania między nimi zasługują na dalsze studia, do których – mam nadzieję – przyczyni się niniejszy tom. Znajdziecie w nim Państwo analizy przypominające, że życie społeczne i publiczne, tam gdzie chodzi o ciągłość i trwanie instytucji i reguł, ewoluuje wokół reprezentacji wspólnych wartości – poprzez symbole, mity i rytuały. Prześledzenie ich centralnej i konstytutywnej roli w różnych systemach politycznych i w różnych czasach pokazuje, że antropologia polityki może być podejściem, które pozwala uzupełnić naszą wiedzę na temat współczesnego świata.

Książka "Mity, symbole i rytuały we współczesnej polityce" - Bohdan Szklarski (Red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2008 r. Cena 36.65 zł. Zapraszamy na zakupy!