pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Unia Wolności. Partia polityczna w okresie transformacji

Autor książki:

Maria Wincławska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 274 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788373834378
ISBN: 978-83-7383-437-8
Data: 2010-07-22
28.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wbrew przepowiedniom nie wyczerpuje się historyczna rola partii politycznych. Nie zastąpiły ich inne organizacje, np. nowe ruchy społeczne, które miały być skuteczniejsze w politycznym organizowaniu społeczeństw. We współczesnej politologii dominuje przekonanie, że funkcje partii politycznych ulegają wprawdzie redefinicji, ale one same pozostają ważnymi aktorami sceny politycznej. Rozwój partii i systemów partyjnych jest postrzegany jako jeden z najważniejszych wskaźników kondycji rodzących się demokracji, a badanie partii i ich roli w systemach politycznych pozwala nie tylko na diagnozę procesów demokratyzacji ustrojów państwowych, ale służy także lepszemu zrozumieniu dynamicznych i żywiołowych procesów transformacji.
Jednym z ważniejszych ugrupowań w polskim systemie partyjnym była przez wiele lat Unia Wolności. W 2001 roku poniosła jednak klęskę wyborczą, która doprowadziła do jej całkowitej marginalizacji. Dlaczego? Na tle rozważań o Unii Wolności autorka zadaje pytania o warunki stabilności partii politycznych, o ich kondycję w polskim systemie partyjnym oraz o miejsce i funkcję inteligencji we współczesnych społeczeństwach Europy Środkowej i Wschodniej.

Książka "Unia Wolności. Partia polityczna w okresie transformacji" - Maria Wincławska - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 274 stron i została wydana w 2010 r. Cena 28.50 zł. Zapraszamy na zakupy!