pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Miniatury matematyczne 7. Od Archimedesa do...
Tytuł książki:

Miniatury matematyczne 7. Od Archimedesa do...

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 68 s.
Wymiar: 217x298 mm
EAN: 9788387329341
ISBN: 83-8732-934-7
Data: 2008-11-24
12.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Miniatury matematyczne 7. Od Archimedesa do... - opis książki:

Cel jaki postawili sobie autorzy tego opracowania to po pierwsze przedstawienie bohaterów - wielkich postaci świata matematyki. Krótkie notki biograficzne wskazują jedynie te dokonania tych twórców, które mogą być zrozumiałe uczniowi.
Zamieściliśmy również sylwetki nieżyjących już matematyków toruńskich, w szczególności opisaliśmy barwną sylwetkę znakomitego popularyzatora matematyki Leona Jeśmanowicza.
Podróż przez bogatą historią matematyki rozpoczynamy od przedstawienia greckich matematyków do czasów współczesnych działających naukowców. Jest rzeczą zrozumiałą, że dokonany przez nas wybór postaci jest obarczony dużą dawką subiektywizmu. Nie mogło być inaczej, Omówienie abstrakcyjnych wyników współcześnie działających naukowców z pewnością byłoby niezrozumiałe dla młodego czytelnika, dlatego sięgnęliśmy do klasyków. I znów wybór był niezwykle trudny. W rezultacie zdecydowaliśmy przybliżyć sylwetki Archimedesa, Newtona, Eulera i Gaussa.

Książka "Miniatury matematyczne 7. Od Archimedesa do..." - Zbigniew Bobiński, Paweł Jarek, Lev Kourliandtchik, Piotr Nodzyński, Mirosław Uscki - oprawa miękka - Wydawnictwo Aksjomat. Książka posiada 68 stron i została wydana w 2011 r. Cena 12.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]