pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Miniatury matematyczne 73

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 240x163 mm
EAN: 9788364660986
ISBN: 978-83-6466-098-6
Data: 2021-06-22
13.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Miniaturkę tę dedykujemy uczniom szkół podstawowych. Podstawową tematyką tego opracowania jest droga jako obiekt matematyczny rozważany w różnych ujęciach. Inspiracją do zajęcia się tą tematyką były często spotykane zadania i problemy w konkursach matematycznych, w różnego rodzaju łamigłówkach czy też zadaniach logicznych. Szczególnie dużo zadań można spotkać w znanym w świecie konkursie Kangur Matematyczny i to zadań na różnym poziomie trudności. W prezentowanym opracowaniu zamieszczamy wiele dosłownych zadań z tego konkursu lub niedużych modyfikacji takich zadań.
W opracowaniu zamieściliśmy wiele nieszablonowych ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Cechą charakterystyczną tych ćwiczeń jest to, że do ich
rozwiązania wystarcza niewielki zasób wiadomości z zakresu arytmetyki i geometrii. Ich nieszablonowość zaś jest doskonałym narzędziem do rozwijania spostrzegawczości, kształcenia umiejętności analizowania treści zadania i doboru strategii poszukiwania rozwiązania. Wiele spośród zamieszczonych zadań dotyczy zagadnień życia codziennego. Pokazujemy na ich przykładzie, jak takie zagadnienia można zmatematyzować, tzn. przedstawić w języku matematyki.
Całość opracowania została podzielona na trzy rozdziały. Wewnątrz każdego rozdziału zadania są ułożone według wzrastającego stopnia trudności. Ponadto każdy rozdział podzielony jest na dwie części. W pierwszej części zamieszczone są ćwiczenia wraz z rozwiązaniami. W drugiej części proponujemy szereg przykładów do samodzielnego rozwiązania, które mogą nieco ułatwić ćwiczenia z pierwszej części rozdziału. Na zakończenie rozdziału przytoczyliśmy rozwiązania tych zadań.
Mamy nadzieję, że każdy uczeń znajdzie w prezentowanym opracowaniu łamigłówkę, która go zainteresuje i zadziwi.

Podręcznik „Miniatury matematyczne 73” - oprawa miękka - Wydawca: Aksjomat. Cena 13.54 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]