pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miniatury matematyczne 69

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 68 s.
Wymiar: 163x240 mm
EAN: 9788364660849
ISBN: 978-83-6466-084-9
Data: 2020-09-21
18.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Mała sześcienna kostka z wyrytymi na ściankach "oczkami" na ogół jest kojarzona z grami planszowymi. Niniejsze opracowanie wskazuje inną możliwość jej wykorzystania. Podajemy w nim szereg problemów, które dotyczą pojęć związanych z arytmetyką i z kształtowaniem cech potrzebnych nie tylko w matematyce. Większość tych problemów wzorowanych jest na propozycjach zadań konkursowych nadsyłanych przez kraje uczestniczące w konkursie "Kangur Matematyczny". Ta sytuacja świadczy o powszechności stosowania tej pomocy naukowej na lekcjach matematyki. Oprócz problemów związanych z tak zwaną kostką standardową podajemy wiele problemów z wykorzystaniem kostki niestandardowej (pojęcia te objaśniamy wewnątrz opracowania). Druga część opracowania wiąże się z ważniejszą pomocą, jaką stanowi komplet kostek domina. Kostki domina kształtują inne, bardziej subtelne cechy umysłu. Naszym zdaniem obie te pomoce stanowią w procesie nauczania podstaw matematyki na poziomie szkolnym doskonałą parę.

Uważamy, że materiał przedstawiony w opracowaniu może być doskonałą pomocą dla nauczycieli i uczniów na lekcjach i podczas zajęć pozalekcyjnych.

Książka "Miniatury matematyczne 69" - Zbigniew Bobiński, Piotr Nodzyński, Mirosław Uscki - oprawa miękka - Wydawnictwo Aksjomat. Książka posiada 68 stron i została wydana w 2020 r. Cena 18.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.