pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Liga zadaniowa. Zbiór zadań dla uczniów zainteresowanych matematyką

Dane szczegółowe:
Wydawca: Aksjomat
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788387329556
ISBN: 978-83-8732-955-6
Data: 2018-11-19
36.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Liga Zadaniowa jest jednym z nielicznych w Polsce konkursów matematycznych dla uczniów klas VI szkół podstawowych i I oraz II klas gimnazjum. Głównym inicjatorem konkursu był prof. Leon Jeśmanowicz pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,znakomity dydaktyk i popularyzator matematyki. Konkurs ten odbywa się nieprzerwanie od roku 1987 początkowo na terenie województwa toruńskiego, a obecnie objął cale województwo kujawsko-pomorskie.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej w zakresie zgodnym z programem nauczania. Podstawowym zamierzeniem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań uczniów poprzez ukazanie matematyki w interesujący sposób. Specyfika Ligi Zadaniowej pozwala wziąć udział w konkursie każdemu uczniowi, który chce pracować nad własnym rozwojem. Idea Ligi Zadaniowej rozwija się dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu nauczycieli matematyki.

Efekty Ligi Zadaniowej przeszły oczekiwania jej twórców. Obecnie w konkursie tym bierze udział około 5000 uczniów. Wśród laureatów konkursu było wielu stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, laureatów i finalistów Olimpiady Matematycznej krajowej i międzynarodowej łącznie ze zdobywcami złotych medali na Olimpiadach Międzynarodowych, niektórzy z nich zostali już doktorami nauk matematycznych.

Podręcznik „Liga zadaniowa. Zbiór zadań dla uczniów zainteresowanych matematyką” - oprawa twarda - Wydawca: Aksjomat. Cena 36.35 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.